Sadece 25-TL'ye 1 YIL SINIRSIZ Dosya İndirme

Bu sitedeki tüm dosyalarımız ÜCRETLİDİR. ÜCRETSİZ Dosya indirmek için ExcelDosyalari.Com adresini ziyaret edebilirsiniz.
Kayıt Ol ya da Giriş Yap

VIP ÜYELİK

Dosya indirmek için ÜCRETLİ Üyelik satın alabilirsiniz.

KREDİ KAZANMA

Kredi kazanın BEDAVA dosya indirin.

EXCEL DERSLERİ

BEDAVA Excel Videolarımızı izleyin, bilginizi arttırın.

bulma

 1. Admin

  Excel Formülü ile Dosya Yolunu Bulma V1

  Excel'de çalıştığınız dosya yolunu formül ile bulmanın nasıl yapılacağını öğrenmeniz için bir dosya hazırladık. Bu basit dosyamızla Excel Formülü ile Dosya Yolunu Bulma nasıl yapılır öğretilmektedir. Yararlı olması temennisiyle.
 2. Admin

  Excel Formülü ile Sayfa Adını ve Yolunu Bulma Sayfasız V1

  Excel'de çalıştığınız dosya adını ve dosyanın tam yolunu formül ile bulmanın nasıl yapılacağını öğrenmeniz için bir dosya hazırladık. Bu basit dosyamızla Excel Formülü ile Sayfa Adını ve Yolunu Bulma Sayfasız nasıl yapılır öğretilmektedir. Yararlı olması temennisiyle.
 3. Admin

  Excel Formülü ile Sayfa Adını ve Yolunu Bulma V1

  Excel'de çalıştığınız dosya adını ve dosyanın yolunu formül ile bulmanın nasıl yapılacağını öğrenmeniz için bir dosya hazırladık. Bu basit dosyamızla Excel Formülü ile Sayfa Adını ve Yolunu Bulma nasıl yapılır öğretilmektedir. Yararlı olması temennisiyle.
 4. Admin

  Excel Formülü ile Sayfa Adını Bulma V1

  Excel'de çalıştığınız sayfa adını formül ile bulmanın nasıl yapılacağını öğrenmeniz için bir dosya hazırladık. Bu basit dosyamızla Excel Formülü ile Sayfa Adını Bulma nasıl yapılır öğretilmektedir. Yararlı olması temennisiyle.
 5. Admin

  Excel Formülü ile Dosya Adını Bulma V1

  Excel'de çalıştığınız dosya adını formül ile bulmanın nasıl yapılacağını öğrenmeniz için bir dosya hazırladık. Bu basit dosyamızla Excel Formülü ile Dosya Adını Bulma nasıl yapılır öğretilmektedir. Yararlı olması temennisiyle.
 6. Admin

  Eksik Değerleri Bulma ve Listeleme V1

  Eksik Değerleri Bulma ve Listeleme isimli dosyamızda, bir sütunda yer alıp diğer sütunda bulunmayan verileri Excel fonksiyonları ile listeleme işleminin nasıl yapılacağı öğretilir. Üst resimde gördüğünüz üzere, B sütununda yer alan meyve isimlerinin bazıları D sütununda yer almıyor ve bunları...
 7. C

  Tek Koşula Göre Minimum Değeri Bulma V1

  Liste halinde olan verileriniz de bir kritere göre arama yaparak minimum ve maksimum değerlerini bulabilirsiniz. Bu anlamda excelin min ve mak formülleri yardımcı olacaktır. Nasıl Çalışır/Kullanılır? F sütununda formül uygulanmıştır.
 8. C

  Sıfır Hariç Minimum Değeri Bulma V1

  Sıfır değeri hariç minimum değeri bulmak için excelin yerleşik formüllerini kullanacağız. Daha önceden kritere göre minumum maksimum değerini bulma ile ilgili dosya paylaşımı yapmıştık. Bu sefer de 0 dan büyük en küçük değeri bulmak için formül yazacağız. Sıfırdan farklı bir değer içinde bunu...
 9. C

  İki Tarih Arası Max ve Min Değerleri Bulma V1

  Başlangıç ve bitiş tarihleri belirtilerek veri listenizde iki tarih arası minimum ve maksimum değerini bulabilirsiniz. Nasıl Çalışır/Kullanılır? G sütununda formül uygulanmıştır.
 10. C

  İki Listeyi Karşılatırıp Max ve Min Değerlerini Bulma V1

  İki liste arasında minimum ve maksimum değeri bulmak için excelin yerleşik formüllerinden min ve mak formülleri kullanılabilir. Nasıl Çalışır/Kullanılır? B sütununda formül uygulanmıştır.
 11. C

  Birden Fazla Koşula Göre Minimum Değeri Bulma V1

  Liste halinde olan verileriniz de birden fazla kriter ile arama yaparak minimum ve maksimum değerlerini bulabilirsiniz. Bu anlamda excelin min ve mak formülleri yardımcı olacaktır. Nasıl Çalışır/Kullanılır? J sütununa formül uygulanmıştır.
 12. C

  Tekrarlanan Verileri Saymak V1

  Satırlarca olan verilerinizi eğer ne kadar tekrar ettiğini merak ediyorsanız, excelin yerleşik formüllerini kullanarak hızlıca yapılabilir. Nasıl Çalışır/Kullanılır? E sütununda formül uygulanmıştır.
 13. C

  Sütunların Numarasından İsim Bulma V1

  Excelin satır kısımalrı numerik sütun kısımları alfabetik olarak isimlendirilmiştir. Lakin formüllerde veyahut kodlarda kullanırken sütun isimlerini sayı biçiminde kullanılmaktadır. Bu durumda excelin yerleşik formülleri kullanarak sayıya karşılık gelen alfabetik karşılığı bulunabilir. Nasıl...
 14. C

  Harf ve Sayı Adetini Bulma V1

  Hücre içerisinde ki verinin, sayısal ve metinsel içeren ifadeler, ne kadar harf ve ne kadar sayı barındırdığını excelin yerleşik formülleri kullanarak hızlıca hesaplanabilir. Nasıl Çalışır/Kullanılır? 7 ve 13. satırlarda formül uygulanmıştır.
 15. Feyzullah

  MSXML2.XMLHTTP - IBAN Numarası ile Şube ve Banka Adı Bulma

  Feyzullah Kullanıcımız yeni bir dosya oluşturdu: MSXML2.XMLHTTP - IBAN Numarası ile Şube ve Banka Adı Bulma - Iban numarası sorgulayarak Banka Adı, Şube Adı ve Swift kodu bilgilerini yazdırmak MSXML2.XMLHTTP yöntemi ile iban numarasını tanımlama ve çözmek için ekli dosyamızı mutlaka...
 16. Feyzullah

  MSXML2.XMLHTTP - IBAN Numarası ile Şube ve Banka Adı Bulma XD

  MSXML2.XMLHTTP yöntemi ile iban numarasını tanımlama ve çözmek için ekli dosyamızı mutlaka kullanmalısınız. Sorgulanan sitede DDoS Attack kalkanı olduğundan her sorgu 5 saniye aralıklarla yapılmaktadır. İbanda hesap no bulma, İbandan Şube kodu bulma, İbandan banka bulma işlemleri pratik bir...
 17. C

  Üçüncü Dereden Denklemin Köklerini Bulma V1

  Excel ile fonksiyon çözümü. Evet matematik derslerinde gördüğünüz üçüncü dereceden fonksiyonlar. Sınavlarda soruları çıkan :) Excel ile denklemin köklerini çözebilirsiniz. Nasıl Çalışır/Kullanılır? Katsayılarınızı excel hücrelerine giriniz. Kök değerlerini bulunmuş halini göreceksiniz.
 18. C

  İkinci Derecede Denklemin Çözümü V1

  Excel ile fonksiyon çözümü. Evet matematik derslerinde gördüğünüz ikinci dereceden fonksiyonlar. Sınavlarda soruları çıkan :) Excel ile denklemin köklerini çözebilirsiniz. Nasıl Çalışır/Kullanılır? Katsayılarınızı excel hücrelerine giriniz. Kök değerlerini bulunmuş halini göreceksiniz.
 19. C

  En Yakın Değeri Bulma V1

  En yakın değeri karşılık gelen değeri alma ile ilgili dosyamız yayında. Nasıl Çalışır/Kullanılır? A:B sütunlarına veri girişi yapılmıştır. G3 hücresine formül uygulanmıştır.
 20. Feyzullah

  Sıfıra En Yakın Sonuçları Bulma V1

  Excel'de sıfıra en yakın sonucu kolayca bulmak için formül yazmamız yeterli olacaktır. Dizi formülü ile oluşturulan örnek dosyamızı inceleyebilirsiniz.
Üst