Eşit Sayıda Rastgele Çalışan Grupları Oluşturma

Eşit Sayıda Rastgele Çalışan Grupları Oluşturma isimli dosya, etkinlikler için çalışanlarınızı gruplara ayırmanızı öğreten bir örnek içermektedir.

Eşit Sayıda Rastgele Çalışan Grupları Oluşturma

Çalışanlarınız İçin Gruplar Kurma

Üyelerimizden gelen ve bizler için içerik üretmek demek olan sorulara bağlı yine güzel bir örnek ile karşınızdayız. Bu dosyamızda, "bir etkinlik için tüm çalışanlarımızı eşit sayıda grupara ayırmak istiyoruz" ihtiyacından yola çıkarak hazırlanmıştır.

Dosyanın işlevi, üst resimde örneklendirildiği üzere, elimizdeki bir çalışan listesini, bir grubun kaç kişiden oluşacağı kriterine bağlı olarak rastgele gruplara atamaktır. F3 hücresindeki değer, bir grubun kaç üyeden oluşması gerektiğinin ifadesidir. Buradan yol çıkarak, çalışan listesinin hemen yan kısmında bir Yardımcı Sütun oluşturulmuş ve S_SAYI_ÜRET formülü ile rastgele sayılar yazdırılmıştır.

İkinci aşamada ise, dosyamızda göreceğiniz formüller ile rastgele olarak her çalışanın isminin karşısına, rastgele grup ataması yapılmıştır. Bu atamada da, grup sayısının kriterimiz olan değerin ne eksiği ne de fazla olması hususuna dikkat edilmiştir.

Benzer türde ihtiyaçları olanlar için faydalı bir örnektir.

Eşit Sayıda Rastgele Çalışan Grupları Oluşturma - Excel Özellikleri:

TAVANAYUVARLA S_SAYI_ÜRET RANK YUKARIYUVARLA Yardımcı Sütun
İş Hayatına Yönelik Excel Formülleri Kullanımı
Sayın ziyaretçi,

Eşit Sayıda Rastgele Çalışan Grupları Oluşturma isimli dosyayı indirebilmek için, önce Kayıt olmanız ya da kayıtlı üyemiz iseniz Giriş yapmanız, daha sonra ise VIP Üyelik satın almanız gerekmektedir. VIP Üyelik ile sitemizdeki dosyaları tek tıklamayla indirebilirsiniz.

Eşit Sayıda Rastgele Çalışan Grupları Oluşturma isimli dosyayı üye olmadan indirmek isterseniz, aşağıdaki butona tıklayıp, 1-TL ödemeniz yeterli olacaktır. Online olarak ödemenin alınmasına istinaden, 8 saat geçerli indirme linkine yönlendirileceksiniz.   ÜYE OLMADAN SATIN AL
1   )
Üstteki alanda, Google Reklamları yerine sizin reklamınızın yayınlanmasını ister misiniz?
Reklam vermek istiyorum

Daha önce yorum yapılmamış!

Tarihleri çoğaltmanın farklı farklı yöntemleri bulunmaktadır. Herhangi bir hücreye tarih girdikten sonra, tarih değerinin üzerine tıklayıp, sağ alt köşesinden aşağı doğru çektiğinizde, tarihin arttığını görürsünüz. Burada tarih 1 gün artacak şekilde çoğaltılmaktadır.

Eğer tarihin artmasınız istemez, aynısını çoğaltmak isterseniz, bu sefer Ctrl tuşuna basılı tutarak yine hücrenin sağ alt köşesinden aşağı doğru çekebilirsiniz. Bu şekilde yaptığınızda, tarihin aynısının aşağı doldurulduğunu göreceksiniz.

Eğer tarihi varsayılan olarak 1 gün çoğaltmak değilde, ay, iş günü, yıl gibi farklı şekillerde çoğaltmak isterseniz, sağ alt köşesinden farenin sağ tuşuna basılı tutarak sürüklemek ve karşınıza çıkacak Doldurma Seçenekleri penceresinden seçeceğiniz seçenek ile istediğiniz işlemi kolayca seçebilirsiniz.

ipucu20
Yükleniyor...