En Küçük Üç Değeri Renklendirme

En Küçük Üç Değeri Renklendirme isimli bu dosyamız, Koşullu Biçimlendirme ile renklendirme işleminin nasıl yapılacağını öğretmek amacıyla hazırlanmıştır.

En Küçük Üç Değeri Renklendirme

Üstte görüldüğü gibi basit bir tablo var ve bu tabloda en küçük 3 değerin arka planını renklendirmek istiyoruz.

Koşullu Biçimlendirme Özelliğinde Formül Kullanmanın İncelikleri isimli makalemizde bu faydalı Excel Özelliğine nasıl formül uygulayacağımızı anlatmıştık.

VE, KÜÇÜK ve EĞER formüllerinden oluşan bir formülü, Koşullu Biçimlendirme'nin formül özelliğine eklediğimizde, alttaki gibi sonucu elde ettik.

En Küçük Üç Değeri Renklendirme

Faydalı olması temennisiyle.
Sayın ziyaretçi,

Bu dosyayı indirebilmek için, önce Kayıt olmanız ya da kayıtlı üyemiz iseniz Giriş yapmanız, daha sonra ise VIP Üyelik satın almanız gerekmektedir.
VIP Üyelik ile sitemizdeki dosyaları tek tıklamayla indirebilirsiniz.

Dosyayı üye olmadan indirmek isterseniz, aşağıdaki butona tıklayıp, 1-TL ödemeniz yeterli olacaktır. Online olarak ödemenin alınmasına istinaden, 8 saat geçerli indirme linkine yönlendirileceksiniz.
  ÜYE OLMADAN İNDİR ( 1   )
BU DOSYADA KULLANILAN EXCEL ÖZELLİKLERİ:
#En Küçük Üç Değeri Renklendirme
Üstteki alanda, Google Reklamları yerine sizin reklamınızın yayınlanmasını ister misiniz?
Reklam vermek istiyorum

Daha önce yorum yapılmamış!

Excel hücresine yazdığınız bir tarihin, hangi güne denk geldiğini öğrenmek için, METÇEÇEVİR formülünü kullanabilirsiniz.
11.05.2020 tarihinin yazılı olduğu A1 hücresinde, bu tarihe ait günü ööğrenmek için B1 hücresine =METNEÇEVİR(A1;"GGGG") yazmanız yeterli olacaktır.
Yükleniyor...