Elipsograf - Elips Çizim Aparatı

Elips çizimleri için kullanılan Elipsograf aparatının çalışma şeklinin grafiksel gösterimle anlatılmaya çalışıldığı dosya ektedir.

Elips_Elipsograf

Aparatta,
● 2 adet hareketli çember vardır. Çemberlerin yarıçapları ayarlanabilir. Çemberlerden biri YATAY eksende, diğeri ise DİKEY eksende hareket etmektedir.
2 çemberin merkezlerinden geçen doğru üzerinde herhangi bir nokta alınır.(P Noktası)
● Çemberler hareket ettikçe, çember merkezlerinden geçen doğru ve P Noktası da doğru ile birlikte hareket edecektir. P Noktasının geometrik yeri ELİPS olmaktadır.
● Elde edilen elipsin merkezi, elipsografın merkezi yani yatay ve dikey eksenlerin kesişim noktası olan Orijin noktasıdır. Elipsin yarı eksen uzunlukları ise, P Noktası ile Çember Merkezleri arasındaki mesafelerdir.

image(36).png

H Sayfasında ise ilgili hesaplamalar bulunmaktadır.

image(37).png
İş Hayatına Yönelik Excel Formülleri Kullanımı
Sayın ziyaretçi,

Elipsograf - Elips Çizim Aparatı isimli dosyayı indirebilmek için, önce Kayıt olmanız ya da kayıtlı üyemiz iseniz Giriş yapmanız, daha sonra ise VIP Üyelik satın almanız gerekmektedir. VIP Üyelik ile sitemizdeki dosyaları tek tıklamayla indirebilirsiniz.

Elipsograf - Elips Çizim Aparatı isimli dosyayı üye olmadan indirmek isterseniz, aşağıdaki butona tıklayıp, 1-TL ödemeniz yeterli olacaktır. Online olarak ödemenin alınmasına istinaden, 8 saat geçerli indirme linkine yönlendirileceksiniz.   ÜYE OLMADAN SATIN AL
1   )
Üstteki alanda, Google Reklamları yerine sizin reklamınızın yayınlanmasını ister misiniz?
Reklam vermek istiyorum

Daha önce yorum yapılmamış!

#YOK! (#NULL?) Hatası

Formülde bazı yerlerde ya noktalı birgül yerine virgül kullanmışsınızdır. Ya da başvurulan hücrelerde başvuru bilgisi bulunamamıştır. Çoğunlukla Düşeyara, yatayara gibi formül sonuçlarında bu hata alınabiliyor.

Detaylı bilgi için buradaki makalemizi inceleyebilirsiniz.
Yükleniyor...