Ücretsiz dosya indirmek için üyelik oluşturup, dosyayı indirip işini gördükten sonra, "hesabımı silin" şeklinde aldığımız artan talepler kapsamında; yayın hayatımız devam ettikçe ÜCRETSİZ DOSYA İNDİRME özelliğimizi devre dışı bırakmış bulunuyoruz.

Sitemizden dosya indirmek için Üyelik Paketi satın alabilirsiniz ya da dilerseniz İletişim bölümünden hesap silme talebinde bulunabilirsiniz.

Elips Poncelet Teoremi Odaklardan Geçen Çember


PONCELET Teoremi

Çapı, elipsin bir teğetinin BÜYÜK (Asal) Ekseninin uçlarındaki teğetleri arasında kalan parça olan çember elipsin odaklarından geçer.


1 - Elipsin BÜYÜK Eksen uçları olan A ve B Noktalarından TEĞET çizelim.
2 - Elipsin üzerindeki P Noktasından Elipse TEĞET çizelim.
3 - Bu teğetlerin kesişim noktaları Q ve R olsun. QR = Çap kabul eden Çember çizildiğinde bu çember Elipsin Odak Noktalarından geçer.
Ayrıca,
Çapı gören Çevre Açılar = 90° olduğundan ve F₁ ve F₂ Odak Noktaları bu çember üzerinde olduğundan
Açı QF₁R = Açı QF₂R = 90°

Not :
P Noktası A veya B Noktaları ile AYNI (Çakışık) olduğunda ÇEMBER oluşmayacaktır.
Açı P = 0° ya da 180° olacaktır.

image-20200323111041-2.png
H Sayfasında ise ilgili hesaplamalar bulunmaktadır

image-20200323111103-3.png

Etiketler

#Elips Poncelet Teoremi Odaklardan Geçen Çember
Sayın ziyaretçi,

Elips Poncelet Teoremi Odaklardan Geçen Çember isimli dosyayı indirebilmek için, önce Kayıt olmanız ya da kayıtlı üyemiz iseniz Giriş yapmanız, daha sonra ise VIP Üyelik satın almanız gerekmektedir. VIP Üyelik ile sitemizdeki dosyaları tek tıklamayla indirebilirsiniz.

Elips Poncelet Teoremi Odaklardan Geçen Çember isimli dosyayı üye olmadan indirmek isterseniz, aşağıdaki butona tıklayıp, 1-TL ödemeniz yeterli olacaktır. Online olarak ödemenin alınmasına istinaden, 8 saat geçerli indirme linkine yönlendirileceksiniz.
  ÜYE OLMADAN SATIN AL
1   )
Üstteki alanda, Google Reklamları yerine sizin reklamınızın yayınlanmasını ister misiniz?
Reklam vermek istiyorum

Daha önce yorum yapılmamış!

Bir veri aralığının en altındaki hücreye hızlıca gitmek için, Ctrl + Aşağı Ok tuşunu kullanmanız ya da fareyi aktif hücrenin alt çizgisine getirip (aşağıdaki görüntüdeki gibi) çift tıklamanız yeterli olacaktır.

Yükleniyor...