Eğitim ve Organizasyon Katılımcılarını Gruplandırma

Eğitim ve Organizasyon Katılımcılarını Gruplandırma isimli dosya, bir eğitim ya da organizasyona katılan kişileri belli şartlarda gruplandırma yapmaktadır.

Eğitim ve Organizasyon Katılımcılarını Gruplandırma

Katılımcı Gruplama

Dosyada üstte gördüğünüz gibi bir eğitim ya da organizasyona katılacak kişilerin listesi bulunmaktadır. Eğitim ya da organizasyonların bazı uygulamalarında, katılımcıların gruplandırılması ihtiyacı olabilir. Herhangi özel bir şart vs yoksa, katılımcıları rastgele oluşturulmuş bir gruba atamak istenebilir. Dosyadaki formülde bu amaca yönelik bir ihtiyaç doğrultusunda hazırlanmıştır.

Formülün işlevi, listede bulunan katılımcıları 3 gruba rastgele ve her grup sayısı eşit olacak şekilde atama yapmasıdır.

Eğitim ve Organizasyon Katılımcılarını Gruplandırma

Üst resimde belirtilen alanlarda, rastgele oluşturulan grupların katılımcı sayılarıda gelmektedir. Eğer katılımcı sayısı, oluşturulacak grup sayısının katlarına eşit değilse, artık kalan katılımcılar sırasıyla A, B.. şeklinde yerleştirilmektedir.

Eğitim ve Organizasyon Katılımcılarını Gruplandırma - Excel Özellikleri:

EĞERSAY DOLAYLI BÜYÜK ARA KAÇINCI MOD DEĞİL KAYDIR RASTGELEARADA SATIR Dizi
Excel Eğitimleri
Sayın ziyaretçi,

Eğitim ve Organizasyon Katılımcılarını Gruplandırma isimli dosya, sadece sitemizden VIP Üyelik Paketi almış kullanıcıların indirebileceği niteliktedir.

Sitemize Kayıt olmanız ya da kayıtlı üyemiz iseniz Giriş yapmanız ve bir VIP Üyelik Paketi almanız ile eşsiz örneklerimizi indirme imkanına kavuşabilirsiniz.
Üstteki alanda, Google Reklamları yerine sizin reklamınızın yayınlanmasını ister misiniz?
Reklam vermek istiyorum

Daha önce yorum yapılmamış!

#YOK! (#NULL?) Hatası

Formülde bazı yerlerde ya noktalı birgül yerine virgül kullanmışsınızdır. Ya da başvurulan hücrelerde başvuru bilgisi bulunamamıştır. Çoğunlukla Düşeyara, yatayara gibi formül sonuçlarında bu hata alınabiliyor.

Detaylı bilgi için buradaki makalemizi inceleyebilirsiniz.
Yükleniyor...