Eğitim ve Organizasyon Katılımcılarını Gruplandırma

Eğitim ve Organizasyon Katılımcılarını Gruplandırma isimli dosya, bir eğitim ya da organizasyona katılan kişileri belli şartlarda gruplandırma yapmaktadır.

Eğitim ve Organizasyon Katılımcılarını Gruplandırma

Dosyada üstte gördüğünüz gibi bir eğitim ya da organizasyona katılacak kişilerin listesi bulunmaktadır. Eğitim ya da organizasyonların bazı uygulamalarında, katılımcıların gruplandırılması ihtiyacı olabilir. Herhangi özel bir şart vs yoksa, katılımcıları rastgele oluşturulmuş bir gruba atamak istenebilir. Dosyadaki formülde bu amaca yönelik bir ihtiyaç doğrultusunda hazırlanmıştır.

Formülün işlevi, listede bulunan katılımcıları 3 gruba rastgele ve her grup sayısı eşit olacak şekilde atama yapmasıdır.

Eğitim ve Organizasyon Katılımcılarını Gruplandırma

Üst resimde belirtilen alanlarda, rastgele oluşturulan grupların katılımcı sayılarıda gelmektedir. Eğer katılımcı sayısı, oluşturulacak grup sayısının katlarına eşit değilse, artık kalan katılımcılar sırasıyla A, B.. şeklinde yerleştirilmektedir.
Sayın ziyaretçi,

Bu dosyayı indirebilmek için, önce Kayıt olmanız ya da kayıtlı üyemiz iseniz Giriş yapmanız, daha sonra ise VIP Üyelik satın almanız gerekmektedir.
VIP Üyelik ile sitemizdeki dosyaları tek tıklamayla indirebilirsiniz.

Dosyayı üye olmadan indirmek isterseniz, aşağıdaki butona tıklayıp, 1-TL ödemeniz yeterli olacaktır. Online olarak ödemenin alınmasına istinaden, 8 saat geçerli indirme linkine yönlendirileceksiniz.
  ÜYE OLMADAN İNDİR ( 1   )
BU DOSYADA KULLANILAN EXCEL ÖZELLİKLERİ:
#Eğitim ve Organizasyon Katılımcılarını Gruplandırma
Üstteki alanda, Google Reklamları yerine sizin reklamınızın yayınlanmasını ister misiniz?
Reklam vermek istiyorum

Daha önce yorum yapılmamış!

Bir Excel sayfası üzerinde aynı içeriği temsil eden sütunlara ait ilk satırın üzerindeki bir satıra, bu sütunları kapsayacak hücreleri birleştirip başlık ataması yaptığımız olmuştur. Kullandığınız şablonlar veritabanı niteliğinde olmayan form, raporlamalarınıza görsellik katması için bu uygulamayı tavsiye ederim.

Ama veriler sadece veritabanı niteliğinde ise, hücre birleştirmeden kaçınmalısınız. Karşınıza çıkabilecek bazı problemlerin neler olduğuna dair buradaki yazıya göz atabilirsiniz.

Peki, veritabanı olarak kullandığınız bir sayfada, atayacağınız başlığı hücre birleştirme yapmadan ortalayabilir misiniz?

örneğin A2 ve C2 aralığınızda, Sicil, Adı, Soyadı şeklinde 3 sütundan oluşan verileriniz var. Siz A1:C1 aralığına "Personel Bilgileri" şeklinde bir başlık yazıp, bunu hücre birleştirme yapmadan yapacaksınız.
Bunun için:
  1. A1:C1 aralığını seçin.
  2. Farenin sağ tuşuna basın ve Hücreleri Biçimlendir'i seçin.
  3. Metin Hizalama seçeneklerinden, Yatay seçeneğinin altındaki listeyi tıklayın.
  4. Açılan listeden, Seçim Arasında Ortala seçip Tamam'a tıklayın.
Sonuç aşağıdaki gibi olacaktır.Hücre Birleştirilmedi ama ortalama yapıldı.

Yükleniyor...