Eğitim ve Organizasyon Katılımcılarını Gruplandırma

Eğitim ve Organizasyon Katılımcılarını Gruplandırma isimli dosya, bir eğitim ya da organizasyona katılan kişileri belli şartlarda gruplandırma yapmaktadır.

Eğitim ve Organizasyon Katılımcılarını Gruplandırma

Katılımcı Gruplama

Dosyada üstte gördüğünüz gibi bir eğitim ya da organizasyona katılacak kişilerin listesi bulunmaktadır. Eğitim ya da organizasyonların bazı uygulamalarında, katılımcıların gruplandırılması ihtiyacı olabilir. Herhangi özel bir şart vs yoksa, katılımcıları rastgele oluşturulmuş bir gruba atamak istenebilir. Dosyadaki formülde bu amaca yönelik bir ihtiyaç doğrultusunda hazırlanmıştır.

Formülün işlevi, listede bulunan katılımcıları 3 gruba rastgele ve her grup sayısı eşit olacak şekilde atama yapmasıdır.

Eğitim ve Organizasyon Katılımcılarını Gruplandırma

Üst resimde belirtilen alanlarda, rastgele oluşturulan grupların katılımcı sayılarıda gelmektedir. Eğer katılımcı sayısı, oluşturulacak grup sayısının katlarına eşit değilse, artık kalan katılımcılar sırasıyla A, B.. şeklinde yerleştirilmektedir.

Eğitim ve Organizasyon Katılımcılarını Gruplandırma - Excel Özellikleri:

EĞERSAY DOLAYLI BÜYÜK ARA KAÇINCI MOD DEĞİL KAYDIR RASTGELEARADA SATIR Dizi
Sayın ziyaretçi,

Eğitim ve Organizasyon Katılımcılarını Gruplandırma isimli dosyayı indirebilmek için, önce Kayıt olmanız ya da kayıtlı üyemiz iseniz Giriş yapmanız, daha sonra ise VIP Üyelik satın almanız gerekmektedir. VIP Üyelik ile sitemizdeki dosyaları tek tıklamayla indirebilirsiniz.

Eğitim ve Organizasyon Katılımcılarını Gruplandırma isimli dosyayı üye olmadan indirmek isterseniz, aşağıdaki butona tıklayıp, 1-TL ödemeniz yeterli olacaktır. Online olarak ödemenin alınmasına istinaden, 8 saat geçerli indirme linkine yönlendirileceksiniz.   ÜYE OLMADAN SATIN AL
1   )
Üstteki alanda, Google Reklamları yerine sizin reklamınızın yayınlanmasını ister misiniz?
Reklam vermek istiyorum

Daha önce yorum yapılmamış!

Biçim boyacısı simgesine bir kez tıkladığınızda, tıklamış olduğunuz hücredeki tüm biçimleri alır ve yeni tıkladığınız hücreye uygular. Farklı bir hücreye daha uygulamak için, yeniden biçim boyacısı simgesine tıklamanız gerekir.

Bu işlemi her seferinde tekrarlamamak için, biçim boyacısı simgesine iki kez tıkladıktan sonra, tekrar bir kez tıklayana ya da ESC tuşuna basıncaya kadar istediğiniz kadar hücreye seçtiğiniz hücrenin tüm biçimlerini uygular.

Biçim Boyacısı Simgesi:
image-20200507180041-1.png
Yükleniyor...