Eğitim Katılımcı Listesini Özetleme

Eğitim Katılımcı Listesini Özetleme isimli dosyada, eğitim bilgilerinin kayıtlı olduğu bir listenin kişi bazlı nasıl özetleneceği öğretilir.

Dosyamız, tarafımıza iletilmiş bir soru kapsamında örneklendirilmiştir. İhtiyaç, alt alta kayıt edilmiş bir eğitim veritabanından, kişi ve eğitim bazlı bir özet oluşturmak ve tüm eğitimlere katılmış kişileri farkılaştırmak şeklinde idi. Biz de bu talebi yerine getirdikten sonra, basit ve anlaşılabilir bir halini kıymetli üyelerimiz içinde hazırladık.

Eğitim Katılımcı Listesi

Dosyamızda, üst resimde göreceğiniz gibi basit bir eğitim katılımcı veritabanı bulunmaktadır. Bu veritabanını katılımcı bazlı ve eğitim bazlı bir özet haline getirmek istiyoruz. Amaç ise, tabloya bakar bakmaz tüm eğitimlere katılanları, ya da hiç katılmayanları vs kolayca bulabilmek.

Biz dosyada 3 ayrı yöntem ile sonucu hazırladı.

1. Yöntemde Dinamik Excel formülü olan BENZERSİZ ile katılımcı listesi benzersiz bir şekilde listelendi. Daha sonra ilgili katılımcının eğitimlere katılıp katılmadığı EĞER ve ÇOKEĞERSAY formülleri ile sorgulandı.

2. Yöntemde, Ofis 365 sürümü kullanmayanlar için 1. yöntemin aynısı uygulandı. İNDİS, KAÇINCI ve EĞERSAY formülleri ile katılımcılar benzersiz bir şekilde listelendi. 1. yöntemdeki aynı formüller ile durumları sorgulandı.

3. Yöntem ise, işin kolayına kaçmayı sevenler için olan Özet Tablo yöntemi oldu.

Eğitim Katılımcı Listesini Özetleme

Her 3 yöntemde de, tüm eğitimlere katılmış kullanıcıların isimleri, Koşullu Biçimlendirme özelliği ile diğer katılımcılara göre farklılaştırıldı.

Not: Excel 2016 öncesi sürümleri kullananlar, 2. yöntemdeki çözüm ile işlemlerini yapmalıdırlar. Dizi olarak oluşturulmuş formülün doğru sonucu vermesi içinde, Ctrl + Shift + Enter tuşlarını birlikte kullanmamayı unutmalılar.

Yararlanılması temennisiyle.
Sayın ziyaretçi,

Bu dosyayı indirebilmek için, önce Kayıt olmanız ya da kayıtlı üyemiz iseniz Giriş yapmanız, daha sonra ise VIP Üyelik satın almanız gerekmektedir.
VIP Üyelik ile sitemizdeki dosyaları tek tıklamayla indirebilirsiniz.

Dosyayı üye olmadan indirmek isterseniz, aşağıdaki butona tıklayıp, 1-TL ödemeniz yeterli olacaktır. Online olarak ödemenin alınmasına istinaden, 8 saat geçerli indirme linkine yönlendirileceksiniz.
  ÜYE OLMADAN İNDİR ( 1   )
BU DOSYADA KULLANILAN EXCEL ÖZELLİKLERİ:
#Eğitim Katılımcı Listesini Özetleme
Üstteki alanda, Google Reklamları yerine sizin reklamınızın yayınlanmasını ister misiniz?
Reklam vermek istiyorum

Daha önce yorum yapılmamış!

Bir Excel sayfasının en son hangi tarih ve saatte kaydedildiğini, dosya açıkken bulmak için Visual Basic penceresini kullanabilirsiniz. Adımları şunlardır:
  1. Alt + F11 tuşları ile Visual Basic penceresini açın.
  2. Ctrl + G tuşlarına birlikte basarak, Immediate penceresini açın.
  3. Immediate pencereciğne aşağıdaki kodu yapıştırın ve imleç en sonda iken Enter tuşuna basın.
  4. ? FileDateTime(thisworkbook.Path & "\" & ThisWorkbook.Name)
  5. Sonuç:

    image-20200628210332-1.png
Yükleniyor...