DÜŞEYARA Tablo Dizisini Hücreden Alma

DÜŞEYARA Tablo Dizisini Hücreden Alma isimli dosyamızda, formülün tablo_dizisi özelliğindeki verinin hücreden alınması öğretilir.

Veri Tablosu

Üstte gördüğünüz şekilde iki ayrı tablonun yer aldığı bir veritabanında, tablo adını yazarak düşeyaranın aşağıdaki gösterdiğimiz tablo dizisi alanı ismini hücreden almak istiyoruz.

DÜŞEYARA

Bu kısım için normalde hangi tablodan veri almak istersek, o alanın hücrelerini seçmemiz gerekirdi. Lakin biz burada veri alınacak kısmı bir Excel hücresinden almasını istemekteyiz.

ARAMA Verisi

Bunun için ilk olarak birinci resimdeki Tablo alanlarımıza Ad Tanımlama özelliği kullandık. Bu tür tanımlamalar, özellikle başvuru hatalarının önüne geçmek için oldukça faydalıdır. Daha sonra ise tablo_dizisi kısmına DOLAYLI formülü ile gerekli tanımlamayı yaptık.

Sonuç aşağıdaki olacaktır.

DÜŞEYARA Tablo Dizisini Hücreden Alma

Faydalanılması temennisiyle.

DÜŞEYARA Tablo Dizisini Hücreden Alma - Excel Özellikleri:

DÜŞEYARA Ad Tanımla
Sayın ziyaretçi,

DÜŞEYARA Tablo Dizisini Hücreden Alma isimli dosyayı indirebilmek için, önce Kayıt olmanız ya da kayıtlı üyemiz iseniz Giriş yapmanız, daha sonra ise VIP Üyelik satın almanız gerekmektedir. VIP Üyelik ile sitemizdeki dosyaları tek tıklamayla indirebilirsiniz.

DÜŞEYARA Tablo Dizisini Hücreden Alma isimli dosyayı üye olmadan indirmek isterseniz, aşağıdaki butona tıklayıp, 1-TL ödemeniz yeterli olacaktır. Online olarak ödemenin alınmasına istinaden, 8 saat geçerli indirme linkine yönlendirileceksiniz.   ÜYE OLMADAN SATIN AL
1   )
Üstteki alanda, Google Reklamları yerine sizin reklamınızın yayınlanmasını ister misiniz?
Reklam vermek istiyorum

Daha önce yorum yapılmamış!

Bir veri aralığında bulunan formülleri kolay bir şekilde değere çevirmenin kopyala / yapıştırdan daha kolay bir yolu olduğunu biliyor muydunuz?

Veri aralığınızı seçin ve seçimin kenarına sağ tıklayın, biraz sağa hareket ettirin, orijinal pozisyona geri dönün ve sağ tıklamayı bırakın.
Formülleri değerlere dönüştürmek için kullanabileceğiniz bir menünün göründüğüne şahit olacaksınız.

Formülü hızlıca değere çevirme
Yükleniyor...