DÜŞEYARA ile Performans Değerlendirme Notu Bulma

DÜŞEYARA ile Performans Değerlendirme Notu Bulma isimli dosyamız, 100'lü sistem üzerinden 5 kategoride alınan puanları nota dönüştürmeyi öğretir.

Performans Tablosu

Örneğin üstteki gibi bir not tablosu olsun. Çalışanların aldıkları toplam puanlara karşılık, 5'li sisteme göre yapılacak bir değerlendirme ile yıl sonunda verilecek performans notunu formülize edelim.
Bu işlem için Excel'de çok fazla yöntem kullanabilirsiniz. Biz bu örnekte, çoğu Excel kullanıcısının en fazla kullandığı ve ismini bildiği ama belkide tam işlevini bilmediği DÜŞEYARA kullandık. DÜŞEYARA'nın pek bilinmeyen Yaklaşık Eşleşme yöntemi ile çok basit bir şekilde sonuca ulaşabilirsiniz.

DÜŞEYARA ile Performans Değerlendirme Notu Bulma

DÜŞEYARA Formülünün eşleşmelerine dair bilgi almak isterseniz, İlk ve son değerler nasıl aranır isimli yazıyı okuyabilirsiniz.

Faydalanılması temennisiyle.

DÜŞEYARA ile Performans Değerlendirme Notu Bulma - Excel Özellikleri:

DÜŞEYARA

Etiketler

#DÜŞEYARA ile Performans Değerlendirme Notu Bulma
Sayın ziyaretçi,

DÜŞEYARA ile Performans Değerlendirme Notu Bulma isimli dosyayı indirebilmek için, önce Kayıt olmanız ya da kayıtlı üyemiz iseniz Giriş yapmanız, daha sonra ise VIP Üyelik satın almanız gerekmektedir. VIP Üyelik ile sitemizdeki dosyaları tek tıklamayla indirebilirsiniz.

DÜŞEYARA ile Performans Değerlendirme Notu Bulma isimli dosyayı üye olmadan indirmek isterseniz, aşağıdaki butona tıklayıp, 1-TL ödemeniz yeterli olacaktır. Online olarak ödemenin alınmasına istinaden, 8 saat geçerli indirme linkine yönlendirileceksiniz.
  ÜYE OLMADAN SATIN AL
1   )
Üstteki alanda, Google Reklamları yerine sizin reklamınızın yayınlanmasını ister misiniz?
Reklam vermek istiyorum

Daha önce yorum yapılmamış!

Çalışma sayfalarının adlarının bulunduğu sekmelerden herhangi birinin ya da Shift Ctrl tuşlarına basmak suretiyle fare ile çoklu seçerek çoklu olacak şekilde seçtikten sonra, üzerine sağ tıklatıp, renklendirebilirsiniz.

image-20200617000401-1.png

Sonuç:

image-20200617000558-2.png
Yükleniyor...