Sitemiz yeni bir script ile devreye alınmıştır

Tüm üyelerimizin parolaları özel bir yöntemle şifrelendiği için tarafımızca bilinmesi mümkün olmadığından dolayı, sitemizden yeni bir parola belirlemeniz gerekmektedir.
Hiç bir üyemizin mağdur olmaması için, eski sitemizi bir süre ExcelDosyalari.Com adresinde muhafaza etmekteyiz. Aynı bilgileriniz ile ExcelDosyalari.Com adresinden giriş yapabilirsiniz.
Parola Sıfırlama
  • Excel Arşivi

    Sitemizde yer alan binlerce Excel Dosyasını indirmek için VIP Üyelik satın almanız gerekmektedir.

    VIP ÜYE olmak için BURAYA tıklamanız yeterli olacaktır.

Tarih Fonksiyonu Kullanımı

Tarih Fonksiyonu Kullanımı V1

indirmek için izniniz yok
Tarih Fonksiyonu Kullanımı
indirmek için izniniz yok

Excel TARİH (DATE) işlevi, yıl, ay ve gün bileşenleriyle tarih oluşturmanıza olanak tanıyan yerleşik bir işlevdir. Bir hücre başvurusu veya formül sonucundan gelen yıl, ay ve gün değerlerini kullanarak bir tarih kolayca bir araya getirebildiğinden, tarihler ÇOKEĞERTOPLA (SUMIFS) veya ÇOKEĞERSAY (COUNTIFS) gibi diğer işlevlere girdi olarak girilirken özellikle yarar sağlar. Bu fonksiyonu kullanarak, girdiğimiz YIL, AY ve GÜN bilgisinden bir tarih oluşturabiliriz.

Kullanımı :

YIL için 0 ile 1900 arasında yazacağımız herhangi bir rakamı, fonksiyon 1900 olarak dikkate alacaktır. AY için yazacağımız rakam, 0'dan küçük, 12'den büyük olabilir. Eğer hücreredeki AY rakamı 12'den büyükse, fonksiyon 12'yi aşan kısımlar için YIL bilgisine otomatik olarak ekleme yapacaktır. Tam tersi, AY için yazdığımız rakam 0'dan küçükse (eksi değerde girebilirsiniz) bu sefer YIL'ı azaltmaya gidecektir. GÜN rakamı da, AY mantığındaki gibi pozitif ya da negatif istenildiği kadar olacak şekilde yazılabilir. GÜN için girilen rakam 30'dan büyükse AY bilgisine eklenerek, 0'dan küçükse azaltılarak sonuca ulaşılır. Örnek dosyamızı inceleyerek istediğiniz şekilde denemelerinizi yapabilirsiniz.
  • Beğen
Tepkiler: excelismail

Yazar

İndirilme
1
Görüntüleme
3,951
İlk Yayınlama
Son Güncelleme
Değerlendirme
0.00 Oylama 0 İnceleme

OrkmesB Kullanıcısının Diğer Dosyaları;

Üst