Sadece 25-TL'ye 1 YIL SINIRSIZ Dosya İndirme

Bu sitedeki tüm dosyalarımız ÜCRETLİDİR. ÜCRETSİZ Dosya indirmek için ExcelDosyalari.Com adresini ziyaret edebilirsiniz.
Kayıt Ol ya da Giriş Yap

VIP ÜYELİK

Dosya indirmek için ÜCRETLİ Üyelik satın alabilirsiniz.

KREDİ KAZANMA

Kredi kazanın BEDAVA dosya indirin.

EXCEL DERSLERİ

BEDAVA Excel Videolarımızı izleyin, bilginizi arttırın.

Tarih Fonksiyonu Kullanımı

Tarih Fonksiyonu Kullanımı V1

indirmek için izniniz yok

Hesap Yükseltme

Excel TARİH (DATE) işlevi, yıl, ay ve gün bileşenleriyle tarih oluşturmanıza olanak tanıyan yerleşik bir işlevdir. Bir hücre başvurusu veya formül sonucundan gelen yıl, ay ve gün değerlerini kullanarak bir tarih kolayca bir araya getirebildiğinden, tarihler ÇOKEĞERTOPLA (SUMIFS) veya ÇOKEĞERSAY (COUNTIFS) gibi diğer işlevlere girdi olarak girilirken özellikle yarar sağlar. Bu fonksiyonu kullanarak, girdiğimiz YIL, AY ve GÜN bilgisinden bir tarih oluşturabiliriz.

Kullanımı :

YIL için 0 ile 1900 arasında yazacağımız herhangi bir rakamı, fonksiyon 1900 olarak dikkate alacaktır. AY için yazacağımız rakam, 0'dan küçük, 12'den büyük olabilir. Eğer hücreredeki AY rakamı 12'den büyükse, fonksiyon 12'yi aşan kısımlar için YIL bilgisine otomatik olarak ekleme yapacaktır. Tam tersi, AY için yazdığımız rakam 0'dan küçükse (eksi değerde girebilirsiniz) bu sefer YIL'ı azaltmaya gidecektir. GÜN rakamı da, AY mantığındaki gibi pozitif ya da negatif istenildiği kadar olacak şekilde yazılabilir. GÜN için girilen rakam 30'dan büyükse AY bilgisine eklenerek, 0'dan küçükse azaltılarak sonuca ulaşılır. Örnek dosyamızı inceleyerek istediğiniz şekilde denemelerinizi yapabilirsiniz.
  • Beğen
Tepkiler: excelismail
Yazar
Admin 
İndirilme
2
Görüntüleme
4,087
İlk Yayınlama
Son Güncelleme
Değerlendirme
0.00 Oylama 0 İnceleme
Hazır Excel Dosyası İndir

Admin Kullanıcısının Diğer Dosyaları;

Üst