Sadece 25-TL'ye 1 YIL SINIRSIZ Dosya İndirme

Bu sitedeki tüm dosyalarımız ÜCRETLİDİR. ÜCRETSİZ Dosya indirmek için ExcelDosyalari.Com adresini ziyaret edebilirsiniz.
Kayıt Ol ya da Giriş Yap
RGB & Diagram Ternary

RGB & Diagram Ternary V1

indirmek için izniniz yok

RGB & Diagram Ternary
indirmek için izniniz yok
RGB : İngilizcede Red (Kırmızı) - Green (Yeşil) - Blue (Mavi) (renklerinin baş harfleri kullanılarak oluşturulmuş) renklerinin tonları kullanılarak (renk değerleri) renklerin elde edildiği Renk Sistemidir.
R - G - B için Renk değerleri 0 ile 255 arasındaki Tamsayılardır.

Diagram Ternary : Eşkenar Üçgenin kenarları %0 - %100 aralığında olmak üzere Eksen olarak kullanılan Üçgen Grafik Diagramıdır. 3 bileşenin bileşim içindeki oranlarını gösterme amacıyla kullanılır. Daha farklı kullanım alanları da mevcuttur.

Örnek olarak, kimyasal bir bileşim içerisinde bulunan Karbon - Oksijen - Hidrojen oranlarının grafik olarak gösterimi Diagram Ternary ile yapılmak istenildiğinde, Eşkenar Üçgen iç bölgesinde (kenar ve köşeler de dahil) bir nokta ile gösterilir. Bu nokta, her 3 eksen (Karbon Ekseni - Oksijen Ekseni - Hidrojen Ekseni) üzerindeki değerleri bileşimdeki, Karbon - Oksijen - Hidrojen oranlarını vermektedir.

Ekteki dosyada, R - G - B değerleri değiştirilerek elde edilen Renk ile Hücre dolgu ve hücredeki yazı rengi renklendirilmesi yapılmaktadır. RGB ile elde edilen Renk içerisindeki %R , %G ve %B oranları da Diagram Ternary ile gösterilmektedir.

2610


H sayfasında ise grafik serilerine yönelik hesaplamalar bulunmaktadır.

2611

Yazar

İndirilme
3
Görüntüleme
113
İlk Yayınlama
Son Güncelleme
Değerlendirme
0.00 Oylama 0 İnceleme


52779 Kullanıcısının Diğer Dosyaları;

Üst