Sitemiz yeni bir script ile devreye alınmıştır

Tüm üyelerimizin parolaları özel bir yöntemle şifrelendiği için tarafımızca bilinmesi mümkün olmadığından dolayı, sitemizden yeni bir parola belirlemeniz gerekmektedir.
Hiç bir üyemizin mağdur olmaması için, eski sitemizi bir süre ExcelDosyalari.Com adresinde muhafaza etmekteyiz. Aynı bilgileriniz ile ExcelDosyalari.Com adresinden giriş yapabilirsiniz.
Parola Sıfırlama
  • Excel Arşivi

    Sitemizde yer alan binlerce Excel Dosyasını indirmek için VIP Üyelik satın almanız gerekmektedir.

    VIP ÜYE olmak için BURAYA tıklamanız yeterli olacaktır.

Metni Sayıya Dönüştürme

Metni Sayıya Dönüştürme V1

indirmek için izniniz yok
Metni Sayıya Dönüştürme
indirmek için izniniz yok
Excel sayfalarınızda bazen sayı gibi görünen ama metin biçimde olan sayılarınız olabilir. Özellikle dış programlardan Excel'e aktarılan verilerin yer aldığı sayfalarda sıkça karşılaşılan bir durumdur.

Bu gibi verilerin olduğu sayılarla işlem (toplama, çıkarma vs) yapma şansınız olmaz. Bu türdeki sayılarınız ile işlem yapabilmeniz için öncesinde biçimlerini, Hücre Biçimlendirme özelliğinden Sayı yapıp, daha sonra ya hücreyi F2 ile açıp Enter yapmanız ya da bu değerleri Özel Yapıştır seçeneğinin Çarp özelliğini kullanarak 1 ile çarpmanız gerekebilir.

Peki bu durumun üstesinden gelmenin daha kolay bir yolu var mı?
VBA her alanda olduğu gibi bu durumlarda da bizler için en iyi çözüm yöntemi...
Yazacağınız iki satırlık kod ile VBA'nın VAL özelliğini kullanarak sayı gibi görünen değerleri kolayca sayıya dönüştürebilirsiniz.

Ben de bu dosyada, basit bir Kullanıcı Tanımlı Fonksiyon oluşturarak değerin kendisine dokunmadan hemen yan tarafında nasıl kolayca sayıya dönüştürebileceğinizi örneklendirdim.

Ayrıca metnin başta yer alması durumunda da sayı içeren değerlerdeki metinleri silmekte ve sadece sayıları bırakmaktadır.

Yararlı olması temennisiyle.

Metni Sayıya Dönüştürme

Yazar

İndirilme
4
Görüntüleme
1,426
İlk Yayınlama
Son Güncelleme
Değerlendirme
0.00 Oylama 0 İnceleme

OrkmesB Kullanıcısının Diğer Dosyaları;

Üst