Sadece 25-TL'ye 1 YIL SINIRSIZ Dosya İndirme

Bu sitedeki tüm dosyalarımız ÜCRETLİDİR. ÜCRETSİZ Dosya indirmek için ExcelDosyalari.Com adresini ziyaret edebilirsiniz.
Kayıt Ol ya da Giriş Yap

VIP ÜYELİK

Dosya indirmek için ÜCRETLİ Üyelik satın alabilirsiniz.

KREDİ KAZANMA

Kredi kazanın BEDAVA dosya indirin.

EXCEL DERSLERİ

BEDAVA Excel Videolarımızı izleyin, bilginizi arttırın.

Metni Sayıya Dönüştürme

Metni Sayıya Dönüştürme V1

indirmek için izniniz yok

Excel sayfalarınızda bazen sayı gibi görünen ama metin biçimde olan sayılarınız olabilir. Özellikle dış programlardan Excel'e aktarılan verilerin yer aldığı sayfalarda sıkça karşılaşılan bir durumdur.

Bu gibi verilerin olduğu sayılarla işlem (toplama, çıkarma vs) yapma şansınız olmaz. Bu türdeki sayılarınız ile işlem yapabilmeniz için öncesinde biçimlerini, Hücre Biçimlendirme özelliğinden Sayı yapıp, daha sonra ya hücreyi F2 ile açıp Enter yapmanız ya da bu değerleri Özel Yapıştır seçeneğinin Çarp özelliğini kullanarak 1 ile çarpmanız gerekebilir.

Peki bu durumun üstesinden gelmenin daha kolay bir yolu var mı?
VBA her alanda olduğu gibi bu durumlarda da bizler için en iyi çözüm yöntemi...
Yazacağınız iki satırlık kod ile VBA'nın VAL özelliğini kullanarak sayı gibi görünen değerleri kolayca sayıya dönüştürebilirsiniz.

Ben de bu dosyada, basit bir Kullanıcı Tanımlı Fonksiyon oluşturarak değerin kendisine dokunmadan hemen yan tarafında nasıl kolayca sayıya dönüştürebileceğinizi örneklendirdim.

Ayrıca metnin başta yer alması durumunda da sayı içeren değerlerdeki metinleri silmekte ve sadece sayıları bırakmaktadır.

Yararlı olması temennisiyle.

Metni Sayıya Dönüştürme
Yazar
OrkmesB 
İndirilme
4
Görüntüleme
1,478
İlk Yayınlama
Son Güncelleme
Değerlendirme
0.00 Oylama 0 İnceleme


OrkmesB Kullanıcısının Diğer Dosyaları;

Üst