Sitemiz yeni bir script ile devreye alınmıştır

Tüm üyelerimizin parolaları özel bir yöntemle şifrelendiği için tarafımızca bilinmesi mümkün olmadığından dolayı, sitemizden yeni bir parola belirlemeniz gerekmektedir.
Hiç bir üyemizin mağdur olmaması için, eski sitemizi bir süre ExcelDosyalari.Com adresinde muhafaza etmekteyiz. Aynı bilgileriniz ile ExcelDosyalari.Com adresinden giriş yapabilirsiniz.
Parola Sıfırlama
  • Sitemizde yer alan binlerce Excel Dosyasını indirmek için, sadece 25-TL'lik fiyatı olan VIP Üyelik satın almanız gerekmektedir.

    VIP ÜYE olmak için BURAYA tıklamanız yeterli olacaktır.

Koşullu Biçimlendirme - Data Bar Kullanımı

Koşullu Biçimlendirme - Data Bar Kullanımı V1

indirmek için izniniz yok
Koşullu Biçimlendirme - Data Bar Kullanımı
indirmek için izniniz yok

Bu dosyamızda, Koşullu Biçimlendirme ile bir hücrenin arka plan rengi yüzdesel orana göre nasıl renklendiriliri anlatacağız.

Koşullu Biçimlendirme, Excel'in renkli dünyasının en önemli uygulamalarından bir tanesidir. Koşullu Biçimlendirme özelliğini kullanarak, çalışmalarımızı renklendirebilir, görsel olarak göze hoş gelmesini sağlayabilirsiniz. Özellikle günümüzde DASHBOARD denilen görsel ağırlıklı raporların oluşturulmasında Koşullu Biçimlendirme daha da ön plana çıkmaktadır.

Örnek olarak bir çalışan maliyetimiz var ve toplam maliyetin kırılımlarının yüzdelerini bulmak istiyoruz. Bulduğumuz bu yüzdelerin oranlarına göre de, hücrelerimizin arka plan rengi, yüzdenin oranı kadar renklensin.

Peki yüzde oranı arttıkça, arka plan rengini yüzdesel oranda nasıl arttıracağız?

Burada devreye Koşullu Biçimlendirmenin Data Bar seçeneği devreye giriyor.

Yazar

İndirilme
2
Görüntüleme
3,301
İlk Yayınlama
Son Güncelleme
Değerlendirme
0.00 Oylama 0 İnceleme

OrkmesB Kullanıcısının Diğer Dosyaları;

Üst