Sitemiz yeni bir script ile devreye alınmıştır

Tüm üyelerimizin parolaları özel bir yöntemle şifrelendiği için tarafımızca bilinmesi mümkün olmadığından dolayı, sitemizden yeni bir parola belirlemeniz gerekmektedir.
Hiç bir üyemizin mağdur olmaması için, eski sitemizi bir süre ExcelDosyalari.Com adresinde muhafaza etmekteyiz. Aynı bilgileriniz ile ExcelDosyalari.Com adresinden giriş yapabilirsiniz.
Parola Sıfırlama
  • Excel Arşivi

    Sitemizde yer alan binlerce Excel Dosyasını indirmek için VIP Üyelik satın almanız gerekmektedir.

    VIP ÜYE olmak için BURAYA tıklamanız yeterli olacaktır.

İndis ve Kaçıncı Formüllerinin İç İçe Kullanımı

İndis ve Kaçıncı Formüllerinin İç İçe Kullanımı V1

indirmek için izniniz yok
İndis ve Kaçıncı Formüllerinin İç İçe Kullanımı
indirmek için izniniz yok
DÜŞEYARA (VLOOKUP) dışında İNDİS (INDEX) ve KAÇINCI (MATCH), aramaları gerçekleştirmek için Excel'in en yaygın kullanılan formülleridir.

İNDİS (INDEX) ve KAÇINCI (MATCH) kombinasyonu güçlü ve esnektir. Bu iki formülün kombinasyonunu her çeşit formülde kullanabilirsiniz.

DÜŞEYARA (VLOOKUP), tek bir işlevle arama gerçekleştirmenize izin verirken, İNDİS (INDEX) ve KAÇINCI (MATCH), biri iç içe geçmiş iki işlev gerektirir.

Birçok kullanıcıya zor gelen bu iki formül, kafa karıştırıcı olarak görüldüğü için ne yazık ki kullanmıyor ve faydasından yararlanılmıyor. Oysa bu formüller birleştirilerek kullanıldığında, güçlü aramalar yapmak için bize fırsatlar sunar.

Bu örneğimizde kısaca bu iki formülü iç içe nasıl kullanırızı işledik.

YouTube videomuzdan kolayca kendinizde örneği hazırlayacağınız gibi, sitemize destek amaçlı kredi satın alarak kolayca da indirebilirsiniz.

Yazar

İndirilme
2
Görüntüleme
2,681
İlk Yayınlama
Son Güncelleme
Değerlendirme
0.00 Oylama 0 İnceleme

OrkmesB Kullanıcısının Diğer Dosyaları;

Üst