Sadece 25-TL'ye 1 YIL SINIRSIZ Dosya İndirme

Bu sitedeki tüm dosyalarımız ÜCRETLİDİR. ÜCRETSİZ Dosya indirmek için ExcelDosyalari.Com adresini ziyaret edebilirsiniz.
Kayıt Ol ya da Giriş Yap

VIP ÜYELİK

Dosya indirmek için ÜCRETLİ Üyelik satın alabilirsiniz.

KREDİ KAZANMA

Kredi kazanın BEDAVA dosya indirin.

EXCEL DERSLERİ

BEDAVA Excel Videolarımızı izleyin, bilginizi arttırın.

Grafik - İnterakrif Rüzgar Gülü

Grafik - İnterakrif Rüzgar Gülü V1

indirmek için izniniz yok

Grafik - İnterakrif Rüzgar Gülü
indirmek için izniniz yok
Veri Sayfası

2573


İstenilen
Değerlerin bulundıkları hücrelerde, Mouse gezdirerek veri seçimi yöntemiyle, seçilen ürün - ay için karşılık gelen değerin farklı biçimlendirme ile gösterilerek Rüzgar Gülü Grafik.

* Veri sayfasındaki Veriler dikkate alındığında, hem Satırlarda ve hem sütunlarda değer olan TABLO şeklinde verilerimiz vardır.

* Gerek hesaplamalarda ve gerekse biçimlendirmelerde kolaylık sağlaması açısından, Module sayfasına Makro ile Satırlar için bir Fonksiyon ve Sütunlar için ayrı bir Fonksiyon yazıldı. Satır için değer, "s" ad tanımlaması yapılan hücreye "Scm" fonksiyonu ile, Sütun için değer, "k" ad tanımlaması yapılan hücreye de "Syc" fonksiyonu ile değer atanmaktadır.

* Atanan değerlerle, Ürünler için seçilen değere karşılık gelen aya ait veriler, bu verilerin pasta içindeki dilim açıları, dilim yarıçapları ve her bir dilimin başlangıç açıları hesaplanmaktadır.

Tüm hesaplamalar ve grafiğin adım - adım yapılış aşamaları H sayfasında verilmektedir.

2574


* Grafik, Dolu Radar Tipi grafiktir.

* Radar tipi grafiklerde, eksenler önem taşımaktadır. Daire dilimi şeklinde grafik gösterimi istenildiğinden, eksenler 1 er derece artarak gidecek şekilde 360 adettir. Eksenlerin adedini azaltarak da yapılabilir. Adet ne kadar azaltılırsa, dilimler de çember yayı olmaktan uzaklaşarak, çokgen kenarı şeklinde olacaktır.

* Her bir Ürün için 0 - 360 derece için seriler oluşturulmalıdır.
* Seçimi yapılan değer için ayrı bir seri yazılmalıdır ve diğer serilerden farklı biçimlendirme ile seçim vurgulanmalıdır. Grafik serileri, her bir ürünün açı dilimi için ve karşılık gelen her bir açı için Yarıçap değeri şeklinde düzenlenir.

* Yarıçap değerleri, manuel olarak belirlenebileceği gibi, buradaki belirleme şekli olan, değerlere göre belirli bir oran (maxi değer = 1 olacak şekilde diğer yarıçap değerleri değer / maxi) hesabı şeklinde de belirlenebilir.

2575

Yazar

İndirilme
5
Görüntüleme
121
İlk Yayınlama
Son Güncelleme
Değerlendirme
0.00 Oylama 0 İnceleme


52779 Kullanıcısının Diğer Dosyaları;

Üst