Sadece 25-TL'ye 1 YIL SINIRSIZ Dosya İndirme

Bu sitedeki tüm dosyalarımız ÜCRETLİDİR. ÜCRETSİZ Dosya indirmek için ExcelDosyalari.Com adresini ziyaret edebilirsiniz.
Kayıt Ol ya da Giriş Yap

VIP ÜYELİK

Dosya indirmek için ÜCRETLİ Üyelik satın alabilirsiniz.

KREDİ KAZANMA

Kredi kazanın BEDAVA dosya indirin.

EXCEL DERSLERİ

BEDAVA Excel Videolarımızı izleyin, bilginizi arttırın.

Excel Tablo Birleştirme

Excel Tablo Birleştirme V1

indirmek için izniniz yok

Excel Tablo Birleştirme
indirmek için izniniz yok
Excel'in güçlü yönlerinden bir taneside Birleştir özelliğidir. Bu özelliği kullanarak, benzer içeriklerdeki verilerinizi Excel Tablo Birleştirme yapabilirsiniz.

Mesela Excel'de satış rakamlarını tutan bir Satış Yöneticisi, her ay için farklı farklı sayfalarda veri tutuyor ve yıl sonunda tüm aylardaki verilerini tek bir sayfada toplamak istiyor diyelim... İşte tam bu düşünce için devreye Birleştir özelliği girmektedir.

Şerif Menü -> Veri sekmesinden erişeceğiniz bu özelliği manuel kullanacağınız gibi, bir makroya atayarakta kullanabilirsiniz. Manuel yöntem için burayı inceleyebilirsiniz.

Manuel kullanımda veri seçme işlemlerini tek tek yapmanız gerektiği için fazla sayfalarda zor olabilir (ben aynı şeyleri tekrar etmekten hiç haz etmem). Bu gibi durumlar için makro her zaman ideal bir çözüm yoludur.

Biz de bu dosyamızı sınırsız sayıda ama benzer içerikte olan sayfaları nasıl birleştireceğini öğretmek için hazırladık. Site yöneticilerimiz @superman ve @Feyzullah hocalarımızın da katkılarıyla ortaya farklı alternatifli bir çalışma çıktı.

Peki bu çalışmada süreç nasıl yürümektedir?

Dosyamızda, benzer yapıda verilerimiz dışında, bir de sayfalarımızı birleştireceğimiz bir sayfamız daha bulunmaktadır. Birleştirmenin yapılacağı sayfanın dışındaki tüm sayfalara bir döngü atanmış olup, veriler toplanmakta ve en sonunda Split yöntemi ile Birleştir özelliğinin istediği biçime büründürülmektedir.
Son olarak ise biçimlenmiş verilerin sadece sayfaya yazdırma işlemi yapılmaktadır.

Sizlerde benzer çalışmalarınızı bu dosyadaki kodları referans alarak inanılmaz bir şekilde kısa bir sürede düzenleyebilirsiniz.

Özet Tablo bunun için alternatif bir metot olsa da, Özet Tablo sevmeyen ben için makro ile Excel Tablo Birleştirme yapmak çok daha etkili gelecektir.

Son olarak, hazırladığımız dosyalar için sarf ettiğimiz emeği göz önünde bulundurarak, kimsenin bir yorum bile yapmaması hüznü nedeniyle dosyamıza açılış ve VBA şifresi koyduk.

Dosyayı indiren kişiler, yorum yaptıktan sonra buraya tıklayıp mesajın en üstünde açılış ve VBA şifresini göreceklerdir.

Önemli not:
Şifre yanlış diye mesaj atmayın! Şifreyi kopyalarken mause ile tık tık yaptığınız için sonda bir boşluğu sistem alır ve bunu karakter gibi algılar. Şifre bu nedenle geçersiz der. Şifrenin son harfi ile seçimi bitirdiğinizde, sorunsuz bir şekilde açılacağı yüzlerce tecrübeyle sabittir, lütfen "şifre geçersiz" diye mesaj yazmayın, onaylanmayacaktır.

Yararlı olması temennisiyle...

YORUM YAPTIKTAN SONRA ŞİFREYİ
BURAYA TIKLAYARAK ÖĞRENİN
  • Beğen
Tepkiler: cakarem

Yazar

İndirilme
3
Görüntüleme
135
İlk Yayınlama
Son Güncelleme
Değerlendirme
0.00 Oylama 0 İnceleme


OrkmesB Kullanıcısının Diğer Dosyaları;

Üst