Toplu Süt İzni Süresi HesaplamaBu dosyamız ile, süt iznini toplu olarak kullanmak isteyen bir çalışanın kaç gün izin kı kolay bir şekilde hesaplayabilirsiniz.bilirsiniz.


Süt izni, doğum yapan kadın işçinin hayatta olan bebeğinin, anne sütü gereksinimini karşılayabilmek için ve yasalarla güvence altına alınmış bir hakkıdır. Bebek bir yaşına gelinceye kadar günlük olarak 1,5 saat verilmesi gereken bir izindir. Lakin, bebeğin anne sütü gereksinimi esas aldığı için anneye verilmiş bir hak olarak değerlendirilmesi yanlıştır.

Özellikle büyük şehirlerdeki işe geliş/gidiş sürelerini göz önünde bulundurduğumuzda, bu izni genellikle çalışanlar ya haftanın bir günü ya da toplu olarak kullanmayı istemektedirler.

İznin esasına aykırı olan bu talep, işverenin onay vermesi halinde kabul görebilir. Bu tür bir durumda toplu olarak kullanılacak bir süt izninin kaç gün olacağını, ek'te bulunan dosyadaki formüller ile kolayca hesaplayabilirsiniz.

Yararlı olması temennisiyle...

Ekran Görüntüsü

Bu Dosyada Kullanılan Excel Özellikleri

Etiketler

süt izni toplu kullanma hesaplama otomatik süt izni hesaplama süt izni hesaplama 2018 süt izni hesaplama tablosu excel süt izni hesaplama tablosu 2017 süt izni toplu kullanma dilekçesi süt izni hesaplama tablosu 2018 süt izni toplu kullanma 2017