Arşivimde yer alan ve bana göre çok özel bir çalışma olan bu dosyayı dilimize uyarlayıp, site üyelerimiz ile paylaşmak istedim.

Bu örnekte, kıtaların görüntüsünün resmiburadapaylaştığımız dosyamızdaki yöntem ile Excel hücrelerine boyanarak aktarılmıştır. Daha sonra resmin olduğu aralık başka bir sayfada resim olarak alınmıştır.

Dosyada;
Koşullu biçimlendirme yöntemi kullanılarak haritanın iki farklı renkte gösterilmesi sağlanmıştır. Veri doğrulama yöntemi ile de bu renklendirmeyi ve verilerin grafikte gösterilip gösterilmemesini sağlayan veriler hücrede listelenmiştir.

Örnek dosyayı, özellikle bölge bazlı satış raporları için, bölge bazlı çalışanlarınızın yoğunluğunu göstermek için vs çok fazla rapora uyarlayabilirsiniz.

Yararlı olması temennisiyle...

Etiketler:
excel dünya haritası, excel dünya nüfusu, excel koşullu biçimlendirme, excel veri doğrulama, excel programları, excel uygulamaları, excel çözümleri, excel dosyaları, excel örnekleri, excel formülleri

Bu dosyaya sahip olmak istiyorsanız;

https://www.exceldepo.com/tavsiye.php adresinden bir arkadaşınıza sitemizi tavsiye etmeniz yeterli olacaktır. 

Yapılan tavsiyeler yönetim panelimizden kontrol edilecek ve belirli aralıklarda indirebileceğiniz 1 KREDİ hesabınıza tanımlanacaktır.

Yapılan sahte tavsiyeler dikkate alınmayacaktır.