Doğum Gününde Otomatik Mail Gönderme

admin 13 Temmuz 2020 13 Temmuz 2020 VIP Dosya
Doğum Gününde Otomatik Mail Gönderme isimli bu dosyamız, bir listede yer alan kişilerin doğum tarihlerinde otomatik ya da elle doğum günü gönderebilmenin nasıl yapılacağını öğretir.

Doğum günü kutlaması, o gün doğum günü olanlar için gerçekten kıymetli bir davranıştır. Dünya görüşü, duruşu vs ne olursa olsun insanoğlu hatırlanmayı seven bir yapıdadır. Bu nedenlerden ötürü, doğum günlerini kutlamak önemlidir. Biz de bu bakış açısından yola çıkarak, olası doğum günü kutlaması unutulmasına karşın, otomatik olarak doğum günü gelenlerin kutlamasını Excel ile yapmanızı örneklendirdik.

image-20200713004443-1.png

Çok basit ve herkesin anlayacağı bir şekilde hazırladığımız bu dosyanın doğru çalışması için öncelikle her gün açılması gerektiğini anımsatalım.

Dosya açıldığında, listenizde doğum günü olanlara otomatik olarak mail göndermesini istiyorsanız, auto_open kod bloğundaki tek tire işaretini kaldırmanız yeterli olacaktır. Bu yöntemi tercih etmiyorsanız, kodlardan kutlama mesajını siz de yollayabilirsiniz.

Sistem tarafından gelen otomatik mailin içeriğine ait ekran görüntüsü aşağıdaki gibidir:

Doğum Gününde Otomatik Mail Gönderme

Bu basit dosyamızın faydalı olmasını temenni ederiz.

Her gün yayınladığımız ve maksimum 1 dakikalık olan Excel Videolarımızı izlemek için Instagram hesabımızı takip etmek ister misiniz?

BURAYA tıkla ve ExcelDepo Instagram hesabımızı hemen Takip Et

Bu dosyayı indirebilmek için, önce Kayıt olmanız ya da kayıtlı üyemiz iseniz Giriş yapmanız, daha sonra ise VIP Üyelik satın almanız gerekmektedir.
Üstteki alanda, Google Reklamları yerine sizin reklamınızın yayınlanmasını ister misiniz?
Reklam vermek istiyorum
BU DOSYADA KULLANILAN EXCEL ÖZELLİKLERİ:
GÜN - Month - Cells

teşekkürler, güzel bir çalışma


Metni Kaydır

Bir Excel hücresinde, üst resimdeki gibi yazdığınız metin, hücre genişliğini aşıyorsa ve siz bu genişliği arttırmadan, yüksekliğin otomatik olarak ayarlanmasını istiyorsanız;
Hücre seçiliyken, Excel Şerit Menü -> Giriş -> Metni Kaydır simgesine tıklamanız yeterli olacaktır.

Metni Kaydır

Metni Kaydır
Yükleniyor...