Dizi Formülü Nedir

Dizi Formülü Nedir isimli bu videomuzda, Excel'de çok fazla duyulan bu soruya dair en basit anlatımıyla cevap verilmektedir.

Diziler Excel var olduğundan beri anlaşılması zor bir uygulama olmuştur. Çoğu Excel kullanıcısı "Dizi Formülü" ibaresinin nasıl oluştuğunu anlamakta zorlanmıştır. Bir de formülü yazdıktan sonra sonucun gelmesi için sadece Enter yerine Ctrl + Shift + Enter tuşlarına basmak, oldukça kafa karışıklığı oluşturmuştur.

Excel belki de bu durumun farkına vararak, 2016 versiyonundan itibaren Dinamik Dizi mantığıyla bu kafa karışıklığını ortadan kaldırmıştır. Lakin her halukarda Diziler hakkında fikir sahibi olmak faydalı olacaktır.

Detaylar videomuzda..
Videoyu izleyebilmek için giriş yapınız!

Dizi Formülü Nedir - Excel Özellikleri:

MAK

Etiketler

Hazır Dosyayı İndir

  DOSYAYI İNDİR
Excel Eğitimleri
Üstteki alanda, Google Reklamları yerine sizin reklamınızın yayınlanmasını ister misiniz?
Reklam vermek istiyorum

Daha önce yorum yapılmamış!

Makrolara açıklama eklenerek değişkenlerin ve yazılan ifadelerin ne anlama geldiği açıklanmak istenebilmekte veya açıklayıcı olduğu düşünülen not ve metinler makrolara eklenebilmektedir. Tek tırnaktan sonraki tüm metinler veya diğer karakterler bir anlam ifade etmez ve yeşil renkte görünürler.

Kodda hata ayıklaması yaparken bazı satırların tek tırnak kullanılarak kapatılması ve işleme konulmaması çok yararlıdır. O kodda yazan işlemin tekrar gerçekleştirilmesi için tek tırnakla başlayan satırdaki tek tırnak işaretini silinebilmektedir.
Yükleniyor...