Dinamik Dizi Nedir

Dinamik Dizi Nedir isimli videoda dinamik dizi formüllerinin temel fikrini ve işleyiş mantığının nasıl olduğu en basit şekilde anlatılmaktadır.

Dinamik Diziler, Excel formül motorunda yıllardır yapılan en büyük değişikliktir. Belki de şimdiye kadarki en büyük değişiklik. Bunun nedeni, Dinamik Dizilerin aynı anda birçok değerle çalışmayı kolaylaştırmasıdır. Birçok kullanıcı için bu, dizi formüllerini ilk kez anlayacak ve kullanacaktır.

Dinamik dizilerden önce iki seçeneğimiz olurdu: karışık referanslara sahip bir formül veya çok hücreli bir dizi formülü. Bu seçeneklerin her ikisi de kendi yöntemleriyle zordur.

Tüm detaylar videoda...
Videoyu izleyebilmek için giriş yapınız!

Dinamik Dizi Nedir - Excel Özellikleri:

Karma Başvuru Dinamik Dizi Dizi Formülü Çok Hücreli Dizi Formülü

Etiketler

Hazır Dosyayı İndir

  DOSYAYI İNDİR
Excel Eğitimleri
Üstteki alanda, Google Reklamları yerine sizin reklamınızın yayınlanmasını ister misiniz?
Reklam vermek istiyorum

Daha önce yorum yapılmamış!

Makrolara açıklama eklenerek değişkenlerin ve yazılan ifadelerin ne anlama geldiği açıklanmak istenebilmekte veya açıklayıcı olduğu düşünülen not ve metinler makrolara eklenebilmektedir. Tek tırnaktan sonraki tüm metinler veya diğer karakterler bir anlam ifade etmez ve yeşil renkte görünürler.

Kodda hata ayıklaması yaparken bazı satırların tek tırnak kullanılarak kapatılması ve işleme konulmaması çok yararlıdır. O kodda yazan işlemin tekrar gerçekleştirilmesi için tek tırnakla başlayan satırdaki tek tırnak işaretini silinebilmektedir.
Yükleniyor...