Değerden Büyükse İşaretleme

Değerden Büyükse İşaretleme isimli dosya, iki sayıyı karşılaştırıp belirttiğiniz değerin diğerinden büyük olması durumunda renklendirme yapmaktadır.

Değerden Büyükse İşaretleme

İki Değer Karşılaştırma

Bu dosyamız, tarafımıza gelen bir soru doğrultusunda oluşturulmuştur. Hemen hemen her tür meslekte benzer ihtiyaçlar olabileceği değerlendirilmiş ve sitemize de eklenmiştir.

Soru, "öğrencilerime yaptığım iki ayrı sınav notlarına göre, ikinci sınavdan alınan not, ilk sınavdan fazlaysa, o öğrencinin olduğu satır renklendirilebilir mi?" şeklindedir.

Bu tür bir ihtiyaçta ilk uygulanacak yöntem, Koşullu Biçimlendirme özelliğini kullanmak olacaktır. Bu özelliğin içine eklenen basit bir formül ile üst resimdeki gibi sonuç elde edilmiştir.

Değerden Büyükse İşaretleme - Excel Özellikleri:

Koşullu Biçimlendirme
İş Hayatına Yönelik Excel Formülleri Kullanımı
Sayın ziyaretçi,

Değerden Büyükse İşaretleme isimli dosyayı indirebilmek için, önce Kayıt olmanız ya da kayıtlı üyemiz iseniz Giriş yapmanız, daha sonra ise VIP Üyelik satın almanız gerekmektedir. VIP Üyelik ile sitemizdeki dosyaları tek tıklamayla indirebilirsiniz.

Değerden Büyükse İşaretleme isimli dosyayı üye olmadan indirmek isterseniz, aşağıdaki butona tıklayıp, 1-TL ödemeniz yeterli olacaktır. Online olarak ödemenin alınmasına istinaden, 8 saat geçerli indirme linkine yönlendirileceksiniz.   ÜYE OLMADAN SATIN AL
1   )
Üstteki alanda, Google Reklamları yerine sizin reklamınızın yayınlanmasını ister misiniz?
Reklam vermek istiyorum

Daha önce yorum yapılmamış!

Excel'de bir liste oluşturduğumuz zaman, verilerin bulunduğu en sağdaki hücreye gitmenin en kolay yolu; Ctrl + › (Sağ Ok) tuşudur.

Fareyi kullanarak en sağdaki hücreye gitmek için, listenizde herhangi bir hücre seçin.

Seçmiş olduğunuz hücrenin sağ sınır çizgisine çift tıklayın.

Bu şekilde, listenin en sağına hızlı bir şekilde gitmiş olursunuz.

Tekrar en sola dönmek isterseniz, Ctrl + ‹ (Sol Ok) tuşlarına basmanız, aynı işlemi fare ile yapmak isterseniz ise, seçili hücrenin sol sınır çizgisine çift tıklamanız yeterli olacaktır.

ipucu18
Yükleniyor...