Değer Aralığına Göre Sonuç Yazdırma

Değer Aralığına Göre Sonuç Yazdırma başlıklı dosya, Dizi kullanarak yazılı değerlere göre belirlediğiniz bir metni yazdırmaya yarayan formül içermektedir.

Değer Aralığına Göre Sonuç Yazdırma

Değer Aralığına Göre Sonuç Yazdırma

Dosyada, 21-29, 41-49, 61-69, 81-89 şeklinde 4 ayrı aralık Dizi Formülü şeklinde tanımlanmıştır. Bir formül içerisinde Dizi İfadesi kullanılacaksa, bunun için en ideal formül ARA formülüdür. Dosyamızda da sonuca bu formül kullanılarak gidilmiştir. Yazılan değer, dizi aralığında ise KABUL, değilse RED şeklinde sonuç yazdırılmıştır.

Sonuçlara göre Koşullu Biçimlendirme yöntemi ile hücrenin arka plan rengi ve kenarlıkları da renklendirilmiştir.

Değer Aralığına Göre Sonuç Yazdırma - Excel Özellikleri:

ARA Koşullu Biçimlendirme

Etiketler

#Değer Aralığına Göre Sonuç Yazdırma
Sayın ziyaretçi,

Değer Aralığına Göre Sonuç Yazdırma isimli dosyayı indirebilmek için, önce Kayıt olmanız ya da kayıtlı üyemiz iseniz Giriş yapmanız, daha sonra ise VIP Üyelik satın almanız gerekmektedir. VIP Üyelik ile sitemizdeki dosyaları tek tıklamayla indirebilirsiniz.

Değer Aralığına Göre Sonuç Yazdırma isimli dosyayı üye olmadan indirmek isterseniz, aşağıdaki butona tıklayıp, 1-TL ödemeniz yeterli olacaktır. Online olarak ödemenin alınmasına istinaden, 8 saat geçerli indirme linkine yönlendirileceksiniz.
  ÜYE OLMADAN SATIN AL
1   )
Üstteki alanda, Google Reklamları yerine sizin reklamınızın yayınlanmasını ister misiniz?
Reklam vermek istiyorum

Daha önce yorum yapılmamış!

Bir kar marjı hesaplamanız gerekiyorsa, satış fiyatından maliyetini çıkarıp tekrardan satış fiyatına bölmeniz yeterli olacaktır.
Bunun için basit bir şekilde, üst resimdeki dosyayı referans aldığımızda; =(E5-F5)/E5 formülünü yazmanız yeterli olacaktır.
Ctrl + 1 tuşu ile hızlı bir şekilde Hücre Biçimlendirme penceresini açıp, Sayı sekmesinden Yüzde Oranı'nı ayarlayarak yüzde görünecek şekilde görünümünü de değiştirirsiniz
Yükleniyor...