DAMGA Formülü ile Harfleri Yazdırmak

DAMGA Formülü ile Harfleri Yazdırmak isimli içeriğimiz, formüller ile harflerin otomatik olarak nasıl yazılacağını öğretmektedir.

DAMGA Formülü ile Harfleri Yazdırmak

DAMGA Formülü ile Harfleri Yazdırmak

Excel'de harfler, sayılar, özel karakterler vs tüm herşeyi DAMGA kullanarak yazabilirsiniz. Bu formüle atayacağınız bir sayı, sonuç olarak o sayıya karşılık gelen değeri döndürür.

Mesela =DAMGA(33) dediğiniz zaman, formül sonuç olarak Ünlem (!) işaretini döndürür. 48-57 aralığındaki değerler, 0-9 arasındaki sayıları döndürür. Harfleri (Türkçe harfler sıraya sahil değildir) ise, 65-90 aralığındaki değerler sıralı olarak döndürür. Dosyamızda, buradaki mantıktan yola çıkarak, sadece Ofis 365 versiyonlarına has olan Taşma Aralığı ve SIRALI formülü ile desteklenerek üretilmiştir.

DAMGA içine yazılmış olan bir formül ile Dinamik Excel bize otomatik olarak Taşma Aralığı oluşturup, sonuç olarak alfabenin A-Z harflerinin otomatik olarak yazılmasını sağlıyor. Excel ile Rastgele Parola Oluşturma isimli dosyamızda da, bu yöntemi biraz daha geliştirerek, istediğiniz uzunlukta rastgele şifreleri nasıl oluşturabileceğinizi öğrettik.

DAMGA Formülü ile Harfleri Yazdırmak - Excel Özellikleri:

DAMGA SIRALI
Excel Eğitimleri
Sayın ziyaretçi,

DAMGA Formülü ile Harfleri Yazdırmak isimli dosya, sadece sitemizden VIP Üyelik Paketi almış kullanıcıların indirebileceği niteliktedir.

Sitemize Kayıt olmanız ya da kayıtlı üyemiz iseniz Giriş yapmanız ve bir VIP Üyelik Paketi almanız ile eşsiz örneklerimizi indirme imkanına kavuşabilirsiniz.
Üstteki alanda, Google Reklamları yerine sizin reklamınızın yayınlanmasını ister misiniz?
Reklam vermek istiyorum

Daha önce yorum yapılmamış!

#YOK! (#NULL?) Hatası

Formülde bazı yerlerde ya noktalı birgül yerine virgül kullanmışsınızdır. Ya da başvurulan hücrelerde başvuru bilgisi bulunamamıştır. Çoğunlukla Düşeyara, yatayara gibi formül sonuçlarında bu hata alınabiliyor.

Detaylı bilgi için buradaki makalemizi inceleyebilirsiniz.
Yükleniyor...