Ücretsiz dosya indirmek için üyelik oluşturup, dosyayı indirip işini gördükten sonra, "hesabımı silin" şeklinde aldığımız artan talepler kapsamında; yayın hayatımız devam ettikçe ÜCRETSİZ DOSYA İNDİRME özelliğimizi devre dışı bırakmış bulunuyoruz.

Sitemizden dosya indirmek için Üyelik Paketi satın alabilirsiniz ya da dilerseniz İletişim bölümünden hesap silme talebinde bulunabilirsiniz.

DAMGA Formülü ile Harfleri Yazdırmak

DAMGA Formülü ile Harfleri Yazdırmak isimli içeriğimiz, formüller ile harflerin otomatik olarak nasıl yazılacağını öğretmektedir.

DAMGA Formülü ile Harfleri Yazdırmak

DAMGA Formülü ile Harfleri Yazdırmak

Excel'de harfler, sayılar, özel karakterler vs tüm herşeyi DAMGA kullanarak yazabilirsiniz. Bu formüle atayacağınız bir sayı, sonuç olarak o sayıya karşılık gelen değeri döndürür.

Mesela =DAMGA(33) dediğiniz zaman, formül sonuç olarak Ünlem (!) işaretini döndürür. 48-57 aralığındaki değerler, 0-9 arasındaki sayıları döndürür. Harfleri (Türkçe harfler sıraya sahil değildir) ise, 65-90 aralığındaki değerler sıralı olarak döndürür. Dosyamızda, buradaki mantıktan yola çıkarak, sadece Ofis 365 versiyonlarına has olan Taşma Aralığı ve SIRALI formülü ile desteklenerek üretilmiştir.

DAMGA içine yazılmış olan bir formül ile Dinamik Excel bize otomatik olarak Taşma Aralığı oluşturup, sonuç olarak alfabenin A-Z harflerinin otomatik olarak yazılmasını sağlıyor. Excel ile Rastgele Parola Oluşturma isimli dosyamızda da, bu yöntemi biraz daha geliştirerek, istediğiniz uzunlukta rastgele şifreleri nasıl oluşturabileceğinizi öğrettik.

DAMGA Formülü ile Harfleri Yazdırmak - Excel Özellikleri:

DAMGA SIRALI

Etiketler

#DAMGA Formülü ile Harfleri Yazdırmak
Sayın ziyaretçi,

DAMGA Formülü ile Harfleri Yazdırmak isimli dosyayı Doğrulanmış Hesaba sahip ve E-Posta Bültenimize Abone olan ExcelDepo üyeleri ÜCRETSİZ olarak indirilebilirler.

Dosyayı indirebilmek için, önce Kayıt olmanız ya da kayıtlı üyemiz iseniz Giriş yapmanız ve hesabınızı doğrulamanız yeterli olacaktır.
Üstteki alanda, Google Reklamları yerine sizin reklamınızın yayınlanmasını ister misiniz?
Reklam vermek istiyorum

Daha önce yorum yapılmamış!

Excel'de bir liste oluşturduğumuz zaman, verilerin bulunduğu en son hücreye gitmenin en kolay yolu; Ctrl + v (Aşağı Ok) tuşudur.
Fareyi kullanarak en alt hücreye gitmek için, listenizde herhangi bir hücre seçin. Seçmiş olduğunuz hücrenin sınır çizgisine çift tıklayın.
Bu şekilde, listenin en sonuna hızlı bir şekilde gitmiş olursunuz.
Tekrar en üste dönmek isterseniz, Ctrl + ^ (Yukarı Ok) tuşlarına basmanız, aynı işlemi fare ile yapmak isterseniz ise, seçili hücrenin üst sınır çizgisine çift tıklamanız yeterli olacaktır.
en son hücreye gitme
Yükleniyor...