Cümledeki Kelimeleri Sütunlara Bölme ve Birleştirme

Cümledeki Kelimeleri Sütunlara Bölme ve Birleştirme dosyası, metin içindeki kelimeleri sütunlara ayırıp, aralarına ayraç koyarak tekrar birleştirme yapar.

Cümledeki Kelimeleri Sütunlara Bölme ve Birleştirme

Metni Sütunlara Bölme ve Birleştirme

Excel Formülleri ile Metni Sütunlara Bölme isimli dosyamızda, bir cümle içerisinde geçen metni, ayrı ayrı sütunlara bölme işlemininin nasıl yapılacağını üç ayrı yöntem ile örneklendirmiştik. Bu dosyamızda ise, ayrıştırılan bu kelimelerin, tekrar birleştirilmesi ama birleştirme esnasında her cümle arasında bir karakter kullanılması işlenmiştir. Bu birleştirme işleminde, kullanıcı tanımlı fonksiyon kullanılmış olup, alanda boş kelimelerin olması durumunda ve en son dolu hücrenin sonunda özel karakter kullanılmamıştır. Dosyamızdaki kullanıcı tanımlı fonksiyon, Excel Destek sitemizin kıymetli yöneticisi Selman tarafından oluşturulmuştur.

Benzer türde ihtiyaçları olanlara fayda sağlaması temennisiyle.

Cümledeki Kelimeleri Sütunlara Bölme ve Birleştirme - Excel Özellikleri:

UZUNLUK PARÇAAL YERİNEKOY KIRP TypeName Left Len Split For-Next For-Each-Next If-EndIf Cells Kullanıcı Tanımlı Fonksiyon UBound
Excel Eğitimleri
Sayın ziyaretçi,

Cümledeki Kelimeleri Sütunlara Bölme ve Birleştirme isimli dosya, sadece sitemizden VIP Üyelik Paketi almış kullanıcıların indirebileceği niteliktedir.

Sitemize Kayıt olmanız ya da kayıtlı üyemiz iseniz Giriş yapmanız ve bir VIP Üyelik Paketi almanız ile eşsiz örneklerimizi indirme imkanına kavuşabilirsiniz.
Üstteki alanda, Google Reklamları yerine sizin reklamınızın yayınlanmasını ister misiniz?
Reklam vermek istiyorum

Daha önce yorum yapılmamış!

Makrolara açıklama eklenerek değişkenlerin ve yazılan ifadelerin ne anlama geldiği açıklanmak istenebilmekte veya açıklayıcı olduğu düşünülen not ve metinler makrolara eklenebilmektedir. Tek tırnaktan sonraki tüm metinler veya diğer karakterler bir anlam ifade etmez ve yeşil renkte görünürler.

Kodda hata ayıklaması yaparken bazı satırların tek tırnak kullanılarak kapatılması ve işleme konulmaması çok yararlıdır. O kodda yazan işlemin tekrar gerçekleştirilmesi için tek tırnakla başlayan satırdaki tek tırnak işaretini silinebilmektedir.
Yükleniyor...