ComboBox ve ListView Nesnelerine Veri Alma

ComboBox ve ListView Nesnelerine Veri Alma isimli dosya ADO yöntemi ile her iki nesneye benzersiz ve şartlı olarak listelemeyi öğretmektedir.

ComboBox ve ListView Nesnelerine Veri Alma

ADO ile Benzersiz ve Şartlı Listeleme

Dosyamız bir üyemizin talebi doğrultusunda örneklendirilmiştir. Dosyada, bir mahalle ve cadde/sokak adlarının olduğu iki sütunluk veriler bulunmaktadır. Mahalle sütununda, veriler tekrarlanı nitelikte olup, ComboBox1 nesnesine benzersiz olacak şekilde aktarılması sağlanmıştır.

Daha sonra ikinci aşamada ise, ComboBox1 nesnesinden seçilen mahalle adına göre, cadde/sokak adları ComboBox2 ve ListView1 nesnelerine yüklenmiştir.

Her iki aşamada da ADO yöntemi kullanılarak dosyanın oldukça hızlı bir şekilde sonuç vermesi sağlanmıştır.

Benzer türde ihtiyacı olan üyelerimizin faydalanması temennisiyle.

ComboBox ve ListView Nesnelerine Veri Alma - Excel Özellikleri:

ClearContents Add UserForm ComboBox Row-Column ListView Do-Loop While-Wend ADO
İş Hayatına Yönelik Excel Formülleri Kullanımı
Sayın ziyaretçi,

ComboBox ve ListView Nesnelerine Veri Alma isimli dosyayı indirebilmek için, önce Kayıt olmanız ya da kayıtlı üyemiz iseniz Giriş yapmanız, daha sonra ise VIP Üyelik satın almanız gerekmektedir. VIP Üyelik ile sitemizdeki dosyaları tek tıklamayla indirebilirsiniz.

ComboBox ve ListView Nesnelerine Veri Alma isimli dosyayı üye olmadan indirmek isterseniz, aşağıdaki butona tıklayıp, 1-TL ödemeniz yeterli olacaktır. Online olarak ödemenin alınmasına istinaden, 8 saat geçerli indirme linkine yönlendirileceksiniz.   ÜYE OLMADAN SATIN AL
1   )
Üstteki alanda, Google Reklamları yerine sizin reklamınızın yayınlanmasını ister misiniz?
Reklam vermek istiyorum

indirdim ama böyle gelmedi bana program çalışmadı sebebi nedir?


Dosyada bir sorun yok. Kodlarını inceleyiniz.#YOK! (#NULL?) Hatası

Formülde bazı yerlerde ya noktalı birgül yerine virgül kullanmışsınızdır. Ya da başvurulan hücrelerde başvuru bilgisi bulunamamıştır. Çoğunlukla Düşeyara, yatayara gibi formül sonuçlarında bu hata alınabiliyor.

Detaylı bilgi için buradaki makalemizi inceleyebilirsiniz.
Yükleniyor...