Çoklu Faiz Oranlı Adat Hesaplama Tablosu

Çoklu Faiz Oranlı Adat Hesaplama Tablosu isimli dosya, Adat Hesaplamasında yıl içinde uygulanan birden fazla faize göre hesaplama yapan bir örnektir.

Çoklu Faiz Oranlı Adat Hesaplama Tablosu

Farklı Oranlarla Adat Hesaplama

Adat faiz hesaplamasında kullanılmakta olan bir ifadedir. Faizin işletileceği tutar ve günlerin çarpılmasıyla bulunan değerin adıdır. Adat değeri faiz oranında sabit bölenine bölünür ve bu sayede faiz hesaplanır. Sabit bölen alacaklı hesapları için yıl 365 gün alınacak şekilde, borçlu hesaplarında ise yıl 360 gün alınacak şekilde kabul edilir ve bunun 100 ile çarpımının faize kıyasla bölümü gerçekleştirilerek hesaplanır. Yani adat hesabı, Sabit bölen = (365 ya da 360 x 100) / Faiz oranı şeklindedir.

Örnek dosyamızda, yıl içerisinde birden fazla faiz oranının olması kriteri de dikkate alınarak Adat Hesaplaması yapabileceğiniz bir örnek bulunmaktadır. Dosyadaki kriterleri kendize göre revize edip, formülasyonu kullanabilirsiniz.

Muhasebe işleri ile ilgilenen takipçilerimizin faydalanması temennisiyle.

Çoklu Faiz Oranlı Adat Hesaplama Tablosu - Excel Özellikleri:

EĞER ARA TOPLA Veri Doğrulama
Excel Eğitimleri
Sayın ziyaretçi,

Çoklu Faiz Oranlı Adat Hesaplama Tablosu isimli dosya, sadece sitemizden VIP Üyelik Paketi almış kullanıcıların indirebileceği niteliktedir.

Sitemize Kayıt olmanız ya da kayıtlı üyemiz iseniz Giriş yapmanız ve bir VIP Üyelik Paketi almanız ile eşsiz örneklerimizi indirme imkanına kavuşabilirsiniz.
Üstteki alanda, Google Reklamları yerine sizin reklamınızın yayınlanmasını ister misiniz?
Reklam vermek istiyorum

Daha önce yorum yapılmamış!

Excel'i kullanırken bir hücreye tıkladıktan sonra, fare ile aşağı/yukarı ilerledikten sonra aktif hücrenin olduğu alana hızlıca geri dönmek için, Ctrl + Backspace kısayolunu kullanabilirsiniz.
Yükleniyor...