Çıkmaz Ayın Son Çarşambası

Çıkmaz Ayın Son Çarşambası isimli dosyamız, Türkçemize yerleşmiş olan bu güzel deyime bağlı olarak ayın son Çarşamba gününü bulmayı öğretir.

Bir sütunda Ay ismi, diğer sütunda ise Yıl sayısını yazdığınızda, alttaki özellikler listesinde bulunan formüller ile otomatik olarak, ilgili ay'ın son Çarşambası bulunur.

Çıkmaz Ayın Son Çarşambası

Çıkmaz ay'ın son Çarşambası yerine, Son X gününü bulmak isteyenlerin, dosyayı indirdikten sonra aşağıdaki işlemi yapmaları yeterli olacaktır.
  • Öncelikle D sütununun tamamını seçin ve bir sütun ekleyin.
  • E3 hücresine gelin, 3 sayısı yerine, KAÇINCI($C$3;{"PT"\"SA"\"ÇA"\"PE"\"CU"\"CT"\"PA"};0) yazın. Excel'i İngilizce olarak kullananlar için Kaçıncı formülünün İngilizce karşılığı Match şeklindedir.
Faydalanılması temennisiyle.
Sayın ziyaretçi,

Bu dosyayı indirebilmek için, önce Kayıt olmanız ya da kayıtlı üyemiz iseniz Giriş yapmanız, daha sonra ise VIP Üyelik satın almanız gerekmektedir.
VIP Üyelik ile sitemizdeki dosyaları tek tıklamayla indirebilirsiniz.

Dosyayı üye olmadan indirmek isterseniz, aşağıdaki butona tıklayıp, 1-TL ödemeniz yeterli olacaktır. Online olarak ödemenin alınmasına istinaden, 8 saat geçerli indirme linkine yönlendirileceksiniz.
  ÜYE OLMADAN İNDİR ( 1   )
BU DOSYADA KULLANILAN EXCEL ÖZELLİKLERİ:
#Çıkmaz Ayın Son Çarşambası
Üstteki alanda, Google Reklamları yerine sizin reklamınızın yayınlanmasını ister misiniz?
Reklam vermek istiyorum

Daha önce yorum yapılmamış!

Excel'de hatalı birşeyler mi yaptınız? Hemen panik olmayın, bunun kolay bir yöntemi var:
Kısayol kullanarak Ctrl + Z tuşlarına birden basarak geri almak işlemini yapabilirsiniz ya da Excel Şerit Menü'nün üstünde ya da altında yer alan Hızlı Erişim Araç çubuğundaki Geri Al simgesini kulllanabilirsiniz.

geri al

Aynı işlemi tekrar ileri almak isterseniz, üstteki resmin hemen yanında yer alan İleri Al simgesi işinizi görecektir.

ileri al
Yükleniyor...