Çemberde Eyeball Teoremi

Excel ile Çemberde EYEBALL Teoremi isimli dosyada, Eyeball teoremini Excel ile nasıl yapabileceğinizi öğretecek formüller ve grafikler içerir.

Merkezler arası mesafesi, iki çemberin büyük yarıçapindan BÜYÜK olmak üzere,

İki Çemberin merkezlerinden birbirlerine teğet doğrular (Grafiğe göre P Çemberi için PR ve PS doğruları ile Q çemberi için QT ve QU doğruları) çizildiğinde, çemberleri kesen noktalar arasındaki uzaklıklar EŞİTtir. (Grafiğe göre |AB| = |CD|)

EYEBALL Teoremi

H Sayfasında ise ilgili hesaplamalar bulunmaktadır.

EYEBALL Teoremi

Etiketler

#Çemberde Eyeball Teoremi
Sayın ziyaretçi,

Çemberde Eyeball Teoremi isimli dosyayı indirebilmek için, önce Kayıt olmanız ya da kayıtlı üyemiz iseniz Giriş yapmanız, daha sonra ise VIP Üyelik satın almanız gerekmektedir. VIP Üyelik ile sitemizdeki dosyaları tek tıklamayla indirebilirsiniz.

Çemberde Eyeball Teoremi isimli dosyayı üye olmadan indirmek isterseniz, aşağıdaki butona tıklayıp, 1-TL ödemeniz yeterli olacaktır. Online olarak ödemenin alınmasına istinaden, 8 saat geçerli indirme linkine yönlendirileceksiniz.
  ÜYE OLMADAN SATIN AL
1   )
Üstteki alanda, Google Reklamları yerine sizin reklamınızın yayınlanmasını ister misiniz?
Reklam vermek istiyorum

Daha önce yorum yapılmamış!

#AD? (#NAME?) Hatası

Formülünüz, çalışmanızda bulunamayan bir alana başvuru yapıyor. Hücrelerinizi dinamik olarak adlandırdıysanız, formül ile bağlantı kurma esnasında hatalı yazımlara da bu yanıt gelebilir. Yazdığınız isimde bir hücre bulunmayabilir.

Daha detaylı olarak yazmış olduğumuz buradaki makaleyi inceleyebilirsiniz.
Yükleniyor...