Çaprazara ile Satır ve Sütun Toplama

Çaprazara ile Satır ve Sütun Toplama isimli dosyamız, basit bir satış tablosunda dilim ve bölge bazlı rakamların nasıl kolayca toplanacağını öğretir.

Veri Tablosu

Üstteki gibi oldukça basit bir tablomuz var, bu tablonun sütunlarında seçtiğimiz herhangi bir dilimi, satırlarında ise herhangi bir bölgeyi kolayca toplamak istiyoruz.

Bu işlem için Excel'in geleneksel formülleri de bizlere oldukça kolay sonuçlar sağlarken, ÇAPRAZARA formülünü tercih etmemizin nedeni; gerek sütunlarda gerekse satırlarda otomatik olarak dinamik dizi oluşturma yeteneğindendir.

Çaprazara ile Satır ve Sütunları Toplama

Üstte gördüğünüz gibi, H3 adresine formülü yazıyoruz ve aşağı doğru sıralanmış olan tüm hücrelere otomatik olarak taşma sağlıyor. Tabi bunun için önünde bir engel olmaması gerekmektedir.

Çaprazara ile Satır ve Sütunları Toplama

ÇAPRAZARA formülünün güzel yanı, dinamik diziler, alt alta oluşturmasının yanı sıra, yan yana da oluşturabilmesidir. Bu dosyamızdaki veri aralıklarını sağa ya da aşağı doğru arttırdığımızda, ÇAPRAZARA formülü herhangi bir müdahale etmeden diziyi aşağıya ya da yana doğru taşırıp bize sonucu verecektir.

Çaprazara ile Satır ve Sütun Toplama - Excel Özellikleri:

ÇAPRAZARA

Etiketler

#Çaprazara ile Satır ve Sütun Toplama
Sayın ziyaretçi,

Çaprazara ile Satır ve Sütun Toplama isimli dosyayı indirebilmek için, önce Kayıt olmanız ya da kayıtlı üyemiz iseniz Giriş yapmanız, daha sonra ise VIP Üyelik satın almanız gerekmektedir. VIP Üyelik ile sitemizdeki dosyaları tek tıklamayla indirebilirsiniz.

Çaprazara ile Satır ve Sütun Toplama isimli dosyayı üye olmadan indirmek isterseniz, aşağıdaki butona tıklayıp, 1-TL ödemeniz yeterli olacaktır. Online olarak ödemenin alınmasına istinaden, 8 saat geçerli indirme linkine yönlendirileceksiniz.
  ÜYE OLMADAN SATIN AL
1   )
Üstteki alanda, Google Reklamları yerine sizin reklamınızın yayınlanmasını ister misiniz?
Reklam vermek istiyorum

Daha önce yorum yapılmamış!

Yazdığınız uzunca Excel formülleri, formül çubuğumuza sığmıyorsa, farenizi formül çubuğunun alt kısmına getirip basılı tutmak suretiyle, aşağı doğru çekerek formül çubuğunuzu genişletebilirsiniz.

Formül alanını büyütme

Formül alanını büyütme

Bu işlemi daha hızlı yapmak için Ctrl + Shift + U kısayolunu kullanabilirsiniz.
Yükleniyor...