Çaprazara ile Minimum Maksimum Değerleri Bulma

admin 22 Eylül 2020 VIP Dosya
Çaprazara ile Minimum Maksimum Değerleri Bulma isimli dosyamızda, bir satış tablosunda en çok ve az satış yapılan ay isimlerinin bulunması öğretilir.

ÇAPRAZARA, Excel'in yeni nesil dinamik formülleri arasında yer alıp, bugüne kadar kullandığmız DÜŞEYARA, İNDİS, KAÇINCI, YATAYARA vs gibi arama amaçlı formüllerin tüm yaptıklarını tek başına yapma özelliğine sahiptir. Biz de fırsat buldukça bu yeni formül ile farklı örnekler yaparak işlevini anlatmaya çalışmaktayız. Bu örneğimizde ise, yıl bazlı olarak yapılan satışların varsayım olarak düşünüldüğü tablomuzda, en çok ve az satış yapılan ayların ÇAPRAZARA ile bulunmasını örneklendirdik.

Çaprazara ile Minimum Maksimum Değerleri Bulma

Basit veri tablomuz üstteki gibi. Renklendirdiğimiz hücrelerde en çok ve en az satış rakamları görülmektedir. Dosyamızdaki formül, bu rakamların karşısındaki ayların isimlerini yazmak işlevini görmektedir. Sonuç aşağıdaki gibi olacaktır:

Çaprazara ile Minimum Maksimum Değerleri Bulma

Faydalı olması temennisiyle.

ÖNEMLİ NOT: ÇAPRAZARA formülü sadece Ofis 365 versiyonlarında yer almaktadır.
Bu dosyayı indirebilmek için, önce Kayıt olmanız ya da kayıtlı üyemiz iseniz Giriş yapmanız, daha sonra ise VIP Üyelik satın almanız gerekmektedir.
Üstteki alanda, Google Reklamları yerine sizin reklamınızın yayınlanmasını ister misiniz?
Reklam vermek istiyorum
BU DOSYADA KULLANILAN EXCEL ÖZELLİKLERİ:
ÇAPRAZARA

Daha önce yorum yapılmamış!

Eğer aynı değeri birden fazla hücreye aşağıya doğru kopyalamak isterseniz, Ctrl + D tuşlarını kullanabilirsiniz. Örneğin A2 hücresinde X ürünü yazın ve A2:A10 aralığını seçtikten sonra Ctrl + D tuşuna bastığınız zaman A2:A10 aralığının A2'deki değer ile dolduğunu görürsünüz.
Yükleniyor...