Çaprazara ile Minimum Maksimum Değerleri Bulma

Çaprazara ile Minimum Maksimum Değerleri Bulma isimli dosyamızda, bir satış tablosunda en çok ve az satış yapılan ay isimlerinin bulunması öğretilir.

ÇAPRAZARA, Excel'in yeni nesil dinamik formülleri arasında yer alıp, bugüne kadar kullandığmız DÜŞEYARA, İNDİS, KAÇINCI, YATAYARA vs gibi arama amaçlı formüllerin tüm yaptıklarını tek başına yapma özelliğine sahiptir. Biz de fırsat buldukça bu yeni formül ile farklı örnekler yaparak işlevini anlatmaya çalışmaktayız. Bu örneğimizde ise, yıl bazlı olarak yapılan satışların varsayım olarak düşünüldüğü tablomuzda, en çok ve az satış yapılan ayların ÇAPRAZARA ile bulunmasını örneklendirdik.

Çaprazara ile Minimum Maksimum Değerleri Bulma

Basit veri tablomuz üstteki gibi. Renklendirdiğimiz hücrelerde en çok ve en az satış rakamları görülmektedir. Dosyamızdaki formül, bu rakamların karşısındaki ayların isimlerini yazmak işlevini görmektedir. Sonuç aşağıdaki gibi olacaktır:

Çaprazara ile Minimum Maksimum Değerleri Bulma

Faydalı olması temennisiyle.

ÖNEMLİ NOT: ÇAPRAZARA formülü sadece Ofis 365 versiyonlarında yer almaktadır.

Çaprazara ile Minimum Maksimum Değerleri Bulma - Excel Özellikleri:

ÇAPRAZARA
İş Hayatına Yönelik Excel Formülleri Kullanımı
Sayın ziyaretçi,

Çaprazara ile Minimum Maksimum Değerleri Bulma isimli dosyayı indirebilmek için, önce Kayıt olmanız ya da kayıtlı üyemiz iseniz Giriş yapmanız, daha sonra ise VIP Üyelik satın almanız gerekmektedir. VIP Üyelik ile sitemizdeki dosyaları tek tıklamayla indirebilirsiniz.

Çaprazara ile Minimum Maksimum Değerleri Bulma isimli dosyayı üye olmadan indirmek isterseniz, aşağıdaki butona tıklayıp, 1-TL ödemeniz yeterli olacaktır. Online olarak ödemenin alınmasına istinaden, 8 saat geçerli indirme linkine yönlendirileceksiniz.   ÜYE OLMADAN SATIN AL
1   )
Üstteki alanda, Google Reklamları yerine sizin reklamınızın yayınlanmasını ister misiniz?
Reklam vermek istiyorum

Daha önce yorum yapılmamış!

Bir çalışma sayfasının hızlı bir şekilde kopyasını oluşturmak için:

  1. Klavyede Ctrl tuşuna basın.
  2. Ctrl tuşu basılıyken, çalışma kitabının altındaki sekme adına sol tıklayın, çalışma sayfasını çalışma alanına doğru sürükleyin (imleç ile birlikte bir dikdörtgenin artı işaretinin göründüğünü fark edersiniz).
  3. Düğmeyi bırakın.

sayfa-kopyalama

Not: Çalışma sayfasının kopyasının konumu, Ctrl tuşundan nereye gittiğinize bağlıdır. İmleci sürüklediğinizde küçük bir siyah ok (aşağı doğru işaret) olduğuna dikkat edin. Bu ok çalışma sayfasının kopyasının konumunu belirler.
Yükleniyor...