ÇAPRAZARA ile Harf Duyarlı Arama

admin 12 Ekim 2020 VIP Dosya
ÇAPRAZARA ile Harf Duyarlı Arama isimli bu dosyamızda, Excel'in muhteşem formülü olan ÇAPRAZARA ile duyarlı aramanın nasıl yapılacağı öğretilmektedir.

Büyük Küçük Harf Duyarlı Arama

Üstte gördüğünüz gibi verilerin olduğu bir tabloda, arama kriteri olarak büyük ya da küçük harf belirlemeniz neticesinde, ÇAPRAZARA sizlere en doğru sonucu verecektir.
Ayrıca ÇAPRAZARA formülünde Excel'de bir hücreyi arama referansı olarak kullanmadan da yapabilirsiniz. Dinamik Excel ile gelen bu yeni özellikler için imkanınız varsa Ofis 365 edinmenizi tavsiye ederim.

Dosyamızın faydalı olması temennisiyle.
Bu dosyayı indirebilmek için, önce Kayıt olmanız ya da kayıtlı üyemiz iseniz Giriş yapmanız, daha sonra ise VIP Üyelik satın almanız gerekmektedir.
Üstteki alanda, Google Reklamları yerine sizin reklamınızın yayınlanmasını ister misiniz?
Reklam vermek istiyorum
BU DOSYADA KULLANILAN EXCEL ÖZELLİKLERİ:
ÖZDEŞ - ÇAPRAZARA

Daha önce yorum yapılmamış!

Excel'de bir liste oluşturduğumuz zaman, verilerin bulunduğu en son hücreye gitmenin en kolay yolu; Ctrl + v (Aşağı Ok) tuşudur.
Fareyi kullanarak en alt hücreye gitmek için, listenizde herhangi bir hücre seçin. Seçmiş olduğunuz hücrenin sınır çizgisine çift tıklayın.
Bu şekilde, listenin en sonuna hızlı bir şekilde gitmiş olursunuz.
Tekrar en üste dönmek isterseniz, Ctrl + ^ (Yukarı Ok) tuşlarına basmanız, aynı işlemi fare ile yapmak isterseniz ise, seçili hücrenin üst sınır çizgisine çift tıklamanız yeterli olacaktır.
en son hücreye gitme
Yükleniyor...