ÇAPRAZARA Birden Fazla Kriter Listeleme

ÇAPRAZARA formülünün en güzel özelliklerinden biride, düzgün sıralanmış verilerdeki sonuçları listelerken, bir dizi yapısında tek bir formül ile işimizi görmesidir.

Giriş kısmı biraz anlamsız gelebilir. Hemen ne demek istediğimizi anlamak için aşağıdaki resmi inceleyin.

ÇAPRAZARA brden fazla listeleme

Resimde kırmızı alanda işaretlediğim alan için sadece ADI kısmına bir formül ekledim ve arama kriterlerim ile verilerimin olduğu dizi aynı şekilde olduğu için, diğer sonuçları bir dizi içine alarak otomatik olarak listeledi.

Ofis 365 bu gibi gelişmiş bir özellik olarak FİLTRE formülünü de kullanımımıza sunmuştur, incelemenizi tavsiye ederim.

Bu resimden yola çıktığımızda vardığımız nokta, artık DÜŞEYARA formülündeki gibi tek tek sütun sayısı yazmak zorunda olmadığımızdır.

Örneğimizin faydalı olmasını temenni ederiz.

ÇAPRAZARA Birden Fazla Kriter Listeleme - Excel Özellikleri:

ÇAPRAZARA
İş Hayatına Yönelik Excel Formülleri Kullanımı
Sayın ziyaretçi,

ÇAPRAZARA Birden Fazla Kriter Listeleme isimli dosyayı indirebilmek için, önce Kayıt olmanız ya da kayıtlı üyemiz iseniz Giriş yapmanız, daha sonra ise VIP Üyelik satın almanız gerekmektedir. VIP Üyelik ile sitemizdeki dosyaları tek tıklamayla indirebilirsiniz.

ÇAPRAZARA Birden Fazla Kriter Listeleme isimli dosyayı üye olmadan indirmek isterseniz, aşağıdaki butona tıklayıp, 1-TL ödemeniz yeterli olacaktır. Online olarak ödemenin alınmasına istinaden, 8 saat geçerli indirme linkine yönlendirileceksiniz.   ÜYE OLMADAN SATIN AL
1   )
Üstteki alanda, Google Reklamları yerine sizin reklamınızın yayınlanmasını ister misiniz?
Reklam vermek istiyorum

Teşekkürler :)


Bir çalışma sayfasının hızlı bir şekilde kopyasını oluşturmak için:

  1. Klavyede Ctrl tuşuna basın.
  2. Ctrl tuşu basılıyken, çalışma kitabının altındaki sekme adına sol tıklayın, çalışma sayfasını çalışma alanına doğru sürükleyin (imleç ile birlikte bir dikdörtgenin artı işaretinin göründüğünü fark edersiniz).
  3. Düğmeyi bırakın.

sayfa-kopyalama

Not: Çalışma sayfasının kopyasının konumu, Ctrl tuşundan nereye gittiğinize bağlıdır. İmleci sürüklediğinizde küçük bir siyah ok (aşağı doğru işaret) olduğuna dikkat edin. Bu ok çalışma sayfasının kopyasının konumunu belirler.
Yükleniyor...