Çalışma Kitabı


İnceleme Beğeni Favori Değerlendirme Ortalama Puan Yıldız Sayısı
167 0 0 0 0
Reklam Alanı
Türkiye'nin en popüler Excel Portalındaki içeriklerin en başında reklamınızın yayınlanmasını ister misiniz?
Reklam vermek istiyorum
Excel dosyaları için kullanılan başka bir isimdir. Eğer Excel'i başlat menüsünden açarsanız, yeni bir çalışma kitabı oluşturmak için Boş çalışma kitabını tıklatın.

Mevcut çalışma kitaplarını açmak


Geçmişte oluşturduğunuz bir çalışma kitabını (Excel dosyasını) açmak için aşağıdaki adımları uygulayın.

1. Dosya sekmesinde, Aç'a tıklayın.

2. Açılan pencerenin sağ tarafında, son kullanılan çalışma kitaplarınızın bir listesini göreceksiniz. Eğer açmak istediğiniz çalışma kitabı listede varsa buradan da hızlıca açabilirsiniz.

wb1
3. Eğer açmak istediğiniz çalışma kitabınız listede yoksa, açmak istediğiniz çalışma kitabını bulmak için ekranın en alt kısmında bulunan Gözat'a tıklayın.

Çalışma kitabını kapatmak


Bir çalışma kitabını (ve Excel'i) kapatmak için, sağ üstteki X işaretini tıklayın. Eğer ekranınızda birden çok çalışma kitabınız açıksa, sağ üst X'e tıklatıldığında etkin çalışma kitabını kapatır.

wb4

Yeni bir çalışma kitabı oluşturmak


Yeni bir çalışma kitabı oluşturmak için aşağıdaki adımları uygulayın.

1. Dosya sekmesinde Yeni'yi tıklatın.

2. Boş çalışma kitabını tıklayın.

wb2

Başlangıç ekranını kapatma


Excel'i her başlattığınızda, son kullanılan Excel dosyalarını ve şablonlarını listeleyen bir başlangıç ekranı göreceksiniz. Eğer bu ekranı görmeden direk boş bir çalışma kitabıyla Excel'in açılmasını istiyorsanız, aşağıdaki adımları uygulayın.

1. Dosya sekmesinde, Seçenekler'e tıklayın.

2. Genel sekmesinin sağ en alt kısmında bulunan "Bu uygulama başladığında Başlangıç ekranını göster" seçeneğinin yanındaki işaretini kaldırın.

wb3
3. Tamam'ı tıklayın.

Daha önce yorum yapılmamış!

Bir Excel hücresine herhangi bir tarih değeri girdikten sonra, bu hücre seçiliyken sağ alt köşesinden tutup aşağı doğru çektiğinizde, tarihin otomatik olarak 1 gün arttığını görürsünüz. Bu varsayılan bir Excel uygulamasıdır.

Eğer tarihin artmasını istemiyor, aynı tarihi çoğaltmak istiyorsanız, Ctrl tuşuna basılı tutup, sağ alt köşesinden aşağı doğru çekmeniz yeterli olacaktır.

Yukarıdaki iki seçenek haricinde başka işlemler yapmak için, Otomatik Doldurma Seçeneklerini incelemeniz faydalı olacaktır.

Otomatik Doldurma Seçenekleri
Yükleniyor...