Çalışma Kitabı

Excel dosyaları için kullanılan başka bir isimdir. Eğer Excel'i başlat menüsünden açarsanız, yeni bir çalışma kitabı oluşturmak için Boş çalışma kitabını tıklatın.

Mevcut çalışma kitaplarını açmak


Geçmişte oluşturduğunuz bir çalışma kitabını (Excel dosyasını) açmak için aşağıdaki adımları uygulayın.

1. Dosya sekmesinde, Aç'a tıklayın.

2. Açılan pencerenin sağ tarafında, son kullanılan çalışma kitaplarınızın bir listesini göreceksiniz. Eğer açmak istediğiniz çalışma kitabı listede varsa buradan da hızlıca açabilirsiniz.

wb1

3. Eğer açmak istediğiniz çalışma kitabınız listede yoksa, açmak istediğiniz çalışma kitabını bulmak için ekranın en alt kısmında bulunan Gözat'a tıklayın.

Çalışma kitabını kapatmak


Bir çalışma kitabını (ve Excel'i) kapatmak için, sağ üstteki X işaretini tıklayın. Eğer ekranınızda birden çok çalışma kitabınız açıksa, sağ üst X'e tıklatıldığında etkin çalışma kitabını kapatır.

wb4

Yeni bir çalışma kitabı oluşturmak


Yeni bir çalışma kitabı oluşturmak için aşağıdaki adımları uygulayın.

1. Dosya sekmesinde Yeni'yi tıklatın.

2. Boş çalışma kitabını tıklayın.

wb2

Başlangıç ekranını kapatma


Excel'i her başlattığınızda, son kullanılan Excel dosyalarını ve şablonlarını listeleyen bir başlangıç ekranı göreceksiniz. Eğer bu ekranı görmeden direk boş bir çalışma kitabıyla Excel'in açılmasını istiyorsanız, aşağıdaki adımları uygulayın.

1. Dosya sekmesinde, Seçenekler'e tıklayın.

2. Genel sekmesinin sağ en alt kısmında bulunan "Bu uygulama başladığında Başlangıç ekranını göster" seçeneğinin yanındaki işaretini kaldırın.

wb3

3. Tamam'ı tıklayın.
#Çalışma Kitabı
Üstteki alanda, Google Reklamları yerine sizin reklamınızın yayınlanmasını ister misiniz?
Reklam vermek istiyorum

Daha önce yorum yapılmamış!

Excel dosyalarınızı kapatırken otomatik olarak kaydedilmesini isterseniz, aşağıdaki kodu BuçalışmaKitabına eklemeniz yeterli olacaktır:
Private Sub Workbook_BeforeClose(Cancel As Boolean)
 ThisWorkbook.Close True
End Sub
Yükleniyor...