Borsa İstanbul Canlı Takip Ekranı

Borsa İstanbul Canlı Takip Ekranı isimli bu dosyamız, Borsa İstanbul'da işlem gören tüm hisselerin bilgilerini anlık olarak Excel'e almanızı sağlar.

MyNet Finans Borsa İstanbul ekranı, borsa işlemleri ile uğraşanlar için en popüler web sitelerinden biridir. Borsa İstanbul'da işlem gören tüm hisselerin anlık fiyatlarının sürekli olarak güncellendiği bu siteden, bizlerde Excel'e veri aktarımı çalışması yaptık. Borsa ile ilgilenenler için anlık işlemler çok önemlidir ve karar vermek için hızlı hesaplamalar yapılması gerekebilir. En hızlı ve gelişmiş hesaplamalar için de Excel'in üzerine bir sistem daha yoktur.

Dosyamızı anlık çalıştırarak farklı olarak ekleyeceğiniz sayfalara atayacağınız kodlar ile çok kolayca analizler elde edebilirsiniz.Biz bu dosyada, işlem gören hisselerin anlık verilerini, xmlHttpRequest yöntemi ile Excel'e aktardık. Daha sonraki aşamada ise, Koşullu Biçimlendirme özelliği ile veriler düşüş, yükseliş değerlerine göre renklendirilmiştir.

Borsa İstanbul Canlı Takip Ekranı

Üstte ekran resmini göreceğiniz dosyamızı açtıktan sonra, anlık olarak verileri Excel'e çekmek için ok ile işaretlediğimiz butona basmanız yeterli olacaktır.

Dosyamız ikinci bir versiyona revize edilmiştir. Ekran görüntüsünü aşağıdaki gibi görebilirsiniz.

Borsa İstanbul Canlı Takip Ekranı

Bu işlerle ilgilenen üyelerimize faydalı olmasını temenni ederiz.

Eğer istediğiniz bir web sitesinden veri çekme işlemine ihtiyaç duyarsanız, İletişim kısmından tarafımızla iletişime geçebilir ya da destek sitemizdeki ücretli alanı kullanarak özel destek talebi oluşturabilirsiniz.
Sayın ziyaretçi,

Bu dosyayı indirebilmek için, önce Kayıt olmanız ya da kayıtlı üyemiz iseniz Giriş yapmanız, daha sonra ise VIP Üyelik satın almanız gerekmektedir.
VIP Üyelik ile sitemizdeki dosyaları tek tıklamayla indirebilirsiniz.

Dosyayı üye olmadan indirmek isterseniz, aşağıdaki butona tıklayıp, 5-TL ödemeniz yeterli olacaktır. Online olarak ödemenin alınmasına istinaden, 8 saat geçerli indirme linkine yönlendirileceksiniz.
  ÜYE OLMADAN İNDİR ( 5   )
BU DOSYADA KULLANILAN EXCEL ÖZELLİKLERİ:
#Borsa İstanbul Canlı Takip Ekranı
Üstteki alanda, Google Reklamları yerine sizin reklamınızın yayınlanmasını ister misiniz?
Reklam vermek istiyorum

Merhabalar, dosyayı indirdim öncelikle teşekkür ederim. Yalnız ilave olarak günün en düşük, günün en yüksek değer, açılış, güncel, kapanış değerleri, alış-satış fiyatları gibi başka değerlerin de çekilmesi mümkün olabilir mi? Bir de geçmiş dönem verilerini arşivlemek ya da bunun arşivine ulaşmamıza ilişkin bir yöntem, adres biliyor musunuz ?


Merhaba,

İlginize teşekkürler. Konuyu dosya yazarı yönetici arkadaşımıza ileteceğiz. Sadece bazı işlemler için yıllık site üyeliği istendiği için test etme şansımız olamayabiliyor. Olumlu bir gelişme olursa bilgilendireceğim.

Hayırlı geceler.


Borsayla ilgilenenlere yararlı olacak bir çalışma dosyası, emek ve paylaşımınız için teşekkürler.

Özellikle kodlama olarak incelenip bilgilenmek açısından gayet faydalı bir dosya.
Teşekkürler.


Aynen, web'den veri transferi içinde güzel bir örnektir.
Dosya revize edilmiştir.Excel'de herhangi bir hücre ya da veri aralığında yer alan kelimelerin ilk harflerini büyük hale getirmek için, hemen yan hücreye =YAZIM.DüZENİ(A1) yazmanız ve ihtiyacınız olan diğer yerlere kopyalamanız yeterlidir.
Yükleniyor...