Borsa İstanbul Canlı Takip Ekranı

admin 17 Ağustos 2020 17 Ağustos 2020 VIP Dosya
Borsa İstanbul Canlı Takip Ekranı isimli bu dosyamız, Borsa İstanbul'da işlem gören tüm hisselerin bilgilerini anlık olarak Excel'e almanızı sağlar.

MyNet Finans Borsa İstanbul ekranı, borsa işlemleri ile uğraşanlar için en popüler web sitelerinden biridir. Borsa İstanbul'da işlem gören tüm hisselerin anlık fiyatlarının sürekli olarak güncellendiği bu siteden, bizlerde Excel'e veri aktarımı çalışması yaptık. Borsa ile ilgilenenler için anlık işlemler çok önemlidir ve karar vermek için hızlı hesaplamalar yapılması gerekebilir. En hızlı ve gelişmiş hesaplamalar için de Excel'in üzerine bir sistem daha yoktur.

Dosyamızı anlık çalıştırarak farklı olarak ekleyeceğiniz sayfalara atayacağınız kodlar ile çok kolayca analizler elde edebilirsiniz.Biz bu dosyada, işlem gören hisselerin anlık verilerini, xmlHttpRequest yöntemi ile Excel'e aktardık. Daha sonraki aşamada ise, Koşullu Biçimlendirme özelliği ile veriler düşüş, yükseliş değerlerine göre renklendirilmiştir.

Borsa İstanbul Canlı Takip Ekranı

Üstte ekran resmini göreceğiniz dosyamızı açtıktan sonra, anlık olarak verileri Excel'e çekmek için ok ile işaretlediğimiz butona basmanız yeterli olacaktır.

Dosyamız ikinci bir versiyona revize edilmiştir. Ekran görüntüsünü aşağıdaki gibi görebilirsiniz.

Borsa İstanbul Canlı Takip Ekranı

Bu işlerle ilgilenen üyelerimize faydalı olmasını temenni ederiz.

Eğer istediğiniz bir web sitesinden veri çekme işlemine ihtiyaç duyarsanız, İletişim kısmından tarafımızla iletişime geçebilir ya da destek sitemizdeki ücretli alanı kullanarak özel destek talebi oluşturabilirsiniz.

Her gün yayınladığımız ve maksimum 1 dakikalık olan Excel Videolarımızı izlemek için Instagram hesabımızı takip etmek ister misiniz?

BURAYA tıkla ve ExcelDepo Instagram hesabımızı hemen Takip Et

Bu dosyayı indirebilmek için, önce Kayıt olmanız ya da kayıtlı üyemiz iseniz Giriş yapmanız, daha sonra ise VIP Üyelik satın almanız gerekmektedir.
Üstteki alanda, Google Reklamları yerine sizin reklamınızın yayınlanmasını ister misiniz?
Reklam vermek istiyorum
BU DOSYADA KULLANILAN EXCEL ÖZELLİKLERİ:
AutoFit - GetOpenFilename - Cells - FormatConditions - Koşullu Biçimlendirme

Borsayla ilgilenenlere yararlı olacak bir çalışma dosyası, emek ve paylaşımınız için teşekkürler.

Özellikle kodlama olarak incelenip bilgilenmek açısından gayet faydalı bir dosya.
Teşekkürler.


Aynen, web'den veri transferi içinde güzel bir örnektir.
Dosya revize edilmiştir.Metni Kaydır

Bir Excel hücresinde, üst resimdeki gibi yazdığınız metin, hücre genişliğini aşıyorsa ve siz bu genişliği arttırmadan, yüksekliğin otomatik olarak ayarlanmasını istiyorsanız;
Hücre seçiliyken, Excel Şerit Menü -> Giriş -> Metni Kaydır simgesine tıklamanız yeterli olacaktır.

Metni Kaydır

Metni Kaydır
Yükleniyor...