Birleştirilmiş Ad ve Soyadların Arasına Boşluk Verme

Birleştirilmiş Ad ve Soyadların Arasına Boşluk Verme dosyamızda, aralarında boşluk olmayan isim ve soyisimlerin arasına boşluk konulması öğretilir.

Birleştirilmiş Ad ve Soyadların Arasına Boşluk Verme

Birleşik İsimlere Boşluk Verme

Bu dosyamız, ExcelDestek forumumuzda bir soru kapsamında hazırlnmıştır. Üst resimde göreceğiniz üzere, isim ve soy isimler aralarında boşluk olmadan yazılı bulunmaktadır. Bunların arasına birer boşluk vermesi istenmiştir. Talebin olumlu olarak sonuçlandırılmasındaki en önemli kriter, boşluksuz bir şekilde yazılı olan verilerde belirleyici unsurun büyük harfle başlangıçlar olmuştur.

Bir kullanıcı tanımlı fonksiyon ile sonuç elde edilmiştir. Benzer türde ihtiyacı olanlar için faydalı olması temennisiyle.

Birleştirilmiş Ad ve Soyadların Arasına Boşluk Verme - Excel Özellikleri:

ASC Mid Left Len For-Next If-EndIf Kullanıcı Tanımlı Fonksiyon
İş Hayatına Yönelik Excel Formülleri Kullanımı
Sayın ziyaretçi,

Birleştirilmiş Ad ve Soyadların Arasına Boşluk Verme isimli dosya, sadece sitemize üye kullanıcıların indirebileceği niteliktedir.

Bu dosyayı, sitemize hemen Kayıt olmanız ya da kayıtlı üyemiz iseniz Giriş yapmanız halinde, VIP Üyelik Paketi sahibi olmadan ÜCRETSİZ olarak indirebilirsiniz.
Üstteki alanda, Google Reklamları yerine sizin reklamınızın yayınlanmasını ister misiniz?
Reklam vermek istiyorum

Daha önce yorum yapılmamış!

Shift tuşunu kullanarak, satır ve sütunlardaki verileri oldukça hızlı bir şekilde yer değiştirebilirsiniz. Örneğin, bir satırda bulunan verileri aşağı ya da yukarı taşımak isterseniz, ilgili satırların numaralarından tamamını seçme yaptıktan sonra, shift tuşunu basılı tutmak suretiyle fare işaretini taşımak istediğiniz aralıktaki herhangi bir hücrenin hemen en alt/üst kısmına getirin.

Hızlı Taşıma

Fare oku bu şekli aldıktan sonra, istediğiniz yere ilgili satırları kolayca taşıyabilirsiniz.

Sütunlar içinde benzer işlemi sütun seçip, ilgili hücrenin sağ/sol kısmına getirip Shift tuşuna basılı tutarak mause ile sürüklemek suretiyle yapabilirsiniz.

Hızlı Taşıma
Yükleniyor...