Birden Fazla Sütundaki Benzersiz Değerleri Listeleme

admin 03 Eylül 2020 VIP Dosya
Birden Fazla Sütundaki Benzersiz Değerleri Listeleme isimli bu dosyada, farklı farkı sütunlarda yer alan veriler, tek sütunda benzersiz olarak listelenir.

Gelen bir talep doğrultusunda; sitemizde epey fazla sayıda olan "Benzersizleri Listeleme" şeklindeki örneklerimize, farklı şekilde bir tane daha eklemiş oluyoruz. Bu dosyada, üç sütunda yer alan ve bazılarının aynı olduğu verilerin, tek bir sütunda benzersiz olarak listelenmesi örneklendirilmiştir.

Bu işlemi yapmak için Excel Makroları kullanılmıştır.

Birden Fazla Sütundak Benzersiz Değerleri Listeleme

Üstte gördüğünüz gibi üç sütunluk ve benzer değerlerin yer aldığı veri tablomuz mevcut. Hazırlanmış olan makro kodunun çalıştırılması ile, aşağıdaki ekran görüntüsündeki gibi sonuç alınmıştır.

Birden Fazla Sütundaki Benzersiz Değerleri Listeleme

Faydalı olması temennisiyle.

Her gün yayınladığımız ve maksimum 1 dakikalık olan Excel Videolarımızı izlemek için Instagram hesabımızı takip etmek ister misiniz?

BURAYA tıkla ve ExcelDepo Instagram hesabımızı hemen Takip Et

Bu dosyayı indirebilmek için, önce Kayıt olmanız ya da kayıtlı üyemiz iseniz Giriş yapmanız, daha sonra ise VIP Üyelik satın almanız gerekmektedir.
Üstteki alanda, Google Reklamları yerine sizin reklamınızın yayınlanmasını ister misiniz?
Reklam vermek istiyorum
BU DOSYADA KULLANILAN EXCEL ÖZELLİKLERİ:
Cells - Kullanıcı Tanımlı Fonksiyon

Daha önce yorum yapılmamış!

Excel hücrelerinde açılan listeler oluşturup, bu listelerde yazılı değerler dışında değerlerin girilmemesini istiyorsanız, Excel'in Veri Doğrulama özelliğini kullanmanız yeterli olacaktır.

image-20200501183042-1.png

image-20200501183139-2.png
Yükleniyor...