Birden Fazla Sütundaki Benzersiz Değerleri Listeleme

Birden Fazla Sütundaki Benzersiz Değerleri Listeleme isimli bu dosyada, farklı farkı sütunlarda yer alan veriler, tek sütunda benzersiz olarak listelenir.

Gelen bir talep doğrultusunda; sitemizde epey fazla sayıda olan "Benzersizleri Listeleme" şeklindeki örneklerimize, farklı şekilde bir tane daha eklemiş oluyoruz. Bu dosyada, üç sütunda yer alan ve bazılarının aynı olduğu verilerin, tek bir sütunda benzersiz olarak listelenmesi örneklendirilmiştir.

Bu işlemi yapmak için Excel Makroları kullanılmıştır.

Birden Fazla Sütundak Benzersiz Değerleri Listeleme

Üstte gördüğünüz gibi üç sütunluk ve benzer değerlerin yer aldığı veri tablomuz mevcut. Hazırlanmış olan makro kodunun çalıştırılması ile, aşağıdaki ekran görüntüsündeki gibi sonuç alınmıştır.

Birden Fazla Sütundaki Benzersiz Değerleri Listeleme

Faydalı olması temennisiyle.

Birden Fazla Sütundaki Benzersiz Değerleri Listeleme - Excel Özellikleri:

Cells Kullanıcı Tanımlı Fonksiyon

Etiketler

#Birden Fazla Sütundaki Benzersiz Değerleri Listeleme
Sayın ziyaretçi,

Birden Fazla Sütundaki Benzersiz Değerleri Listeleme isimli dosyayı indirebilmek için, önce Kayıt olmanız ya da kayıtlı üyemiz iseniz Giriş yapmanız, daha sonra ise VIP Üyelik satın almanız gerekmektedir. VIP Üyelik ile sitemizdeki dosyaları tek tıklamayla indirebilirsiniz.

Birden Fazla Sütundaki Benzersiz Değerleri Listeleme isimli dosyayı üye olmadan indirmek isterseniz, aşağıdaki butona tıklayıp, 1-TL ödemeniz yeterli olacaktır. Online olarak ödemenin alınmasına istinaden, 8 saat geçerli indirme linkine yönlendirileceksiniz.
  ÜYE OLMADAN SATIN AL
1   )
Üstteki alanda, Google Reklamları yerine sizin reklamınızın yayınlanmasını ister misiniz?
Reklam vermek istiyorum

Daha önce yorum yapılmamış!

Excel'de herhangi bir hücre ya da veri aralığında yer alan kelimelerin ilk harflerini büyük hale getirmek için, hemen yan hücreye =YAZIM.DüZENİ(A1) yazmanız ve ihtiyacınız olan diğer yerlere kopyalamanız yeterlidir.
Yükleniyor...