Birden Fazla Kritere Göre Tarih Bulma

Birden Fazla Kritere Göre Tarih Bulma isimli dosya, yıl, ay, hafta ve gün kriterlerinin sonucuna denk gelen tarihin formüller ile nasıl bulunacağı öğretir.

Birden Fazla Kritere Göre Tarih Bulma

Çoklu Kritere Bağlı Tarih

Üstte mor renkli başlık alanlarında belirtilen dört ayrı kriter sonucuna göre, Excel Formülleri ile ilgili günün tarihinin bulunması gerçekleştirilmektedir. Burada YIL, AY ve HAFTA bilgileri Excel ile uyumlu olarak sayısal değer olarak girilmiştir. Lakin haftanın günleri metin değeri girilmiştir. Excel haftanın günlerini de sayısal olarak işlediği için, hazırladığımız formülde Dizi oluşturularak günler otomatik olarak metin değerine gelen sayısal değerlere çevrilmiştir.

Faydalanılması temennisiyle.

Birden Fazla Kritere Göre Tarih Bulma - Excel Özellikleri:

TARİH ARA HAFTANINGÜNÜ Dizi
Sayın ziyaretçi,

Birden Fazla Kritere Göre Tarih Bulma isimli dosyayı indirebilmek için, önce Kayıt olmanız ya da kayıtlı üyemiz iseniz Giriş yapmanız, daha sonra ise VIP Üyelik satın almanız gerekmektedir. VIP Üyelik ile sitemizdeki dosyaları tek tıklamayla indirebilirsiniz.

Birden Fazla Kritere Göre Tarih Bulma isimli dosyayı üye olmadan indirmek isterseniz, aşağıdaki butona tıklayıp, 1-TL ödemeniz yeterli olacaktır. Online olarak ödemenin alınmasına istinaden, 8 saat geçerli indirme linkine yönlendirileceksiniz.   ÜYE OLMADAN SATIN AL
1   )
Üstteki alanda, Google Reklamları yerine sizin reklamınızın yayınlanmasını ister misiniz?
Reklam vermek istiyorum

Daha önce yorum yapılmamış!

YARARLI KISAYOLLAR
Tablonun Sütununu Seçme Ctrl Space
Bir Ekran Yukarı Git PgUp
Hücreyi Araya Çoğaltarak Yerleştirme Ctrl Shift Sürükle
Tüm Tabloyu Seçme / Alternatif Ctrl Shift Space
Sonraki Sayfaya Gitmek Ctrl Page Down
Excel çalışma sayfalarında, A sütununun hemen üzerinde bulunan Ad Kutusuna bir kez tıklayıp, örneğin: A2:C50 yazarak hızlı bir şekilde alan seçebilirsiniz.
Yükleniyor...