Birden Fazla Kritere Göre Tarih Bulma

Birden Fazla Kritere Göre Tarih Bulma isimli dosya, yıl, ay, hafta ve gün kriterlerinin sonucuna denk gelen tarihin formüller ile nasıl bulunacağı öğretir.

Birden Fazla Kritere Göre Tarih Bulma

Çoklu Kritere Bağlı Tarih

Üstte mor renkli başlık alanlarında belirtilen dört ayrı kriter sonucuna göre, Excel Formülleri ile ilgili günün tarihinin bulunması gerçekleştirilmektedir. Burada YIL, AY ve HAFTA bilgileri Excel ile uyumlu olarak sayısal değer olarak girilmiştir. Lakin haftanın günleri metin değeri girilmiştir. Excel haftanın günlerini de sayısal olarak işlediği için, hazırladığımız formülde Dizi oluşturularak günler otomatik olarak metin değerine gelen sayısal değerlere çevrilmiştir.

Faydalanılması temennisiyle.

Birden Fazla Kritere Göre Tarih Bulma - Excel Özellikleri:

TARİH ARA HAFTANINGÜNÜ Dizi
Excel Eğitimleri
Sayın ziyaretçi,

Birden Fazla Kritere Göre Tarih Bulma isimli dosya, sadece sitemizden VIP Üyelik Paketi almış kullanıcıların indirebileceği niteliktedir.

Sitemize Kayıt olmanız ya da kayıtlı üyemiz iseniz Giriş yapmanız ve bir VIP Üyelik Paketi almanız ile eşsiz örneklerimizi indirme imkanına kavuşabilirsiniz.
Üstteki alanda, Google Reklamları yerine sizin reklamınızın yayınlanmasını ister misiniz?
Reklam vermek istiyorum

Daha önce yorum yapılmamış!

Excel sayfanızda yer alan 0 değerlerini gizlemek için, 0 değerlerinizin olduğu alanı seçip, sağ tıkladıktan sonra; Hücre Biçimlendir -> Sayı sekmesi -> İsteğe Uyarlanmış kısmına tıklayıp, Tür kısmına: 0;-0;;@ yazmanız yeterli olacaktır.
Yükleniyor...