Birden Fazla Değeri Aynı Hücrede Benzersiz Birleştirme

admin 11 Ağustos 2020 VIP Dosya
Birden Fazla Değeri Aynı Hücrede Benzersiz Birleştirme isimli dosyamız, aynı hücre içinde birden fazla değeri benzersiz olarak birleştirmeyi öğretir.

Veri Tablosu

Üst resimde örneklendirdiğimiz basit tabloda, gördüğünüz üzere alt alta sıralanmış ve birbiriyle aynı veriler bulunmaktadır. Dosyamızda yapılan işlem, bu verileri aynı hücrede, aralarına virgül koyarak ve benzersiz bir şekilde birleştirmektir.

Birden Fazla Değeri Aynı Hücrede Benzersiz Birleştirme

Aşağıdaki özellikler listesinde yer alan formüllerimizi kullanarak hazırladığımız dosyamızın faydalı olmasını temenni ederiz.

Her gün yayınladığımız ve maksimum 1 dakikalık olan Excel Videolarımızı izlemek için Instagram hesabımızı takip etmek ister misiniz?

BURAYA tıkla ve ExcelDepo Instagram hesabımızı hemen Takip Et

Bu dosyayı indirebilmek için, önce Kayıt olmanız ya da kayıtlı üyemiz iseniz Giriş yapmanız, daha sonra ise VIP Üyelik satın almanız gerekmektedir.
Üstteki alanda, Google Reklamları yerine sizin reklamınızın yayınlanmasını ister misiniz?
Reklam vermek istiyorum
BU DOSYADA KULLANILAN EXCEL ÖZELLİKLERİ:
EĞER - KAÇINCI - SATIR - METİNBİRLEŞTİR - DOĞRU

Daha önce yorum yapılmamış!

Excel'de=C3*D8 hücresi göreceli bir başvuru türüdür. Yani bu formülü 2 hücre aşağıya kopyaladığınız formülünüz =C5*D10 halini alır. Excel'deki kullanılan Göreceli başvuruları Mutlak başvuru haline getirmek için $ işaretini kullanırız. Eğer başvurunuzu Mutlak (Sabit diye bilinir) başvuru haline getirmek isterseniz formülünüzü yazdıktan sonra F4 tuşunu kullanabilirsiniz. Formülünüzü yazdıktan sonra F4 tuşuna bir kez basarsanız hücre sabitlenir. Sonraki F4 tuşuna basmaya devam ettiğiniz zaman satırın veya sütun kısmının da sabitlendiğini görürsünüz.
Bir kez F4'e basın $A$10
2.Kez basınca A$10
3.Kez basınca $A10
4.Kez basınca A10
Yükleniyor...