Birbiriyle Bağlantılı Dinamik Açılır Listeler

Birbiriyle Bağlantılı Dinamik Açılır Listeler isimli dosya, dinamik olarak kolayca yönetebileceğiniz bir açılan liste örneği ihtiva etmektedir.

Birbiriyle Bağlantılı Dinamik Açılır Listeler

Birbiriyle Bağlantılı Dinamik Açılır Listeler

Dinamik yapıda bir açılır liste oluşturmak için öncelikle birbiri ile uyumlu Dinamik Excel Tabloları oluşturmanız gerekir. Biz örneğimizin sağlıklı olarak çalışabilmesi için üstteki gibi tablo oluşturduk. Burada sadece veriler yazılıdır ve herhangi bir formülasyon yer almaz. Sadece dolu hücrelere, Koşullu Biçimlendirme yöntemi ile kenarlık eklenmiştir.

Daha sonra, Veri Doğrulama özelliğinin özel bölümüne eklenen formüller ile birbiri ile bağlantılı olarak aşağıdaki gibi 3 alan oluşturulmuştur.

Birbiriyle Bağlantılı Dinamik Açılır Listeler

Bu aşamada dikkat edilmesi gereken husus, bir hücrede işlem yapabilmek, yani açılan listeden seçim yapabilmek için hemen yan tarafındaki hücrenin boş olması gerekir. Örneği açtıktan sonra değişiklik yapmak isterseniz, F ve E sütunlarını temizledikten sonra D sütunundaki açılan listelerin aktif olduğunu göreceksiniz. D sütununda yaptığınız seçim sonrasında, E sütununa seçili veriye göre listeler açılan biçimde gelecektir. E'de seçeceğiniz veriye göre aynı işlem F sütununda da olacaktır. Burada dikkat edilmesi gereken hususlardan biri de, F sütunun hemen yanındaki G sütununun da boş olmasıdır.

Örnek dosyamızı benzer ihtiyaçlarınız için referans olarak kolayca kullanabilirsiniz.

Faydalanılması temennisiyle.

Birbiriyle Bağlantılı Dinamik Açılır Listeler - Excel Özellikleri:

EĞER EBOŞSA KAÇINCI KAYDIR Koşullu Biçimlendirme Veri Doğrulama Ad Tanımla Dinamik Ad Tanımla

Etiketler

#Birbiriyle Bağlantılı Dinamik Açılır Listeler
Sayın ziyaretçi,

Birbiriyle Bağlantılı Dinamik Açılır Listeler isimli dosyayı indirebilmek için, önce Kayıt olmanız ya da kayıtlı üyemiz iseniz Giriş yapmanız, daha sonra ise VIP Üyelik satın almanız gerekmektedir. VIP Üyelik ile sitemizdeki dosyaları tek tıklamayla indirebilirsiniz.

Birbiriyle Bağlantılı Dinamik Açılır Listeler isimli dosyayı üye olmadan indirmek isterseniz, aşağıdaki butona tıklayıp, 1-TL ödemeniz yeterli olacaktır. Online olarak ödemenin alınmasına istinaden, 8 saat geçerli indirme linkine yönlendirileceksiniz.
  ÜYE OLMADAN SATIN AL
1   )
Üstteki alanda, Google Reklamları yerine sizin reklamınızın yayınlanmasını ister misiniz?
Reklam vermek istiyorum

Daha önce yorum yapılmamış!

Excel'de formüller arasındaki kullandığımız değerlerin sonuçlarını görmek için, F9 tuşunu kullanabilirsiniz.

Formül çubuğunda yer alan formülü seçtikten sonra F9 tuşuna bastığımızda, seçtiğiniz alandaki formülün değerini görürsünüz. Bu yöntem özellikle uzun formüllerde ve hata veren formüllerde yer alan değerleri görmek için oldukça kullanışlıdır.
Yükleniyor...