Bir Listedeki Eksik Olan Sayıları Bulma

Bir Listedeki Eksik Olan Sayıları Bulma isimli dosya, bir hücre aralığında belirlediğiniz kriterlere bağlı olarak eksik olan sayıları bulmayı öğretir.

Bir Listedeki Eksik Olan Sayıları Bulma

Üstte gördüğünüz gibi karışık biçimlerde hazırlanmı olan bir listede, olmayan sayıları bulmaya ihtiyaç duyabiliriz. Tarafımıza iletilen benzer bir soruya bağlı olarak hazırlanmış olan dosyada, farklı yöntemler ile aşağıda göreceğiniz şekilde sonuç elde edilmiştir.

Bir Listedeki Eksik Olan Sayıları Bulma

Her 4 listede 3 ayrı yöntem ile elde edilen sonuçlar, hem farkı alternatifler öğrenmek adına hem de Excel'in hangi versiyonunu kullanıyorsanız herhangi bir soun yaşamamız adınadır.

Benzer türde eksik kontrol yapma ihtiyacı için faydalı bir örnektir.

Ofis 365 kullanıcıları, en son seçenekteki yöntem ile bu tür ihtiyaçların üstesinden daha avantajlı olarak gelirler. Çünkü Excel 365 versiyonunda Dinamik Dizi Davranışları bulunduğundan, formülü tek satıra yazmanız yeterli olur. Formülün kaç tane hücreye yazılacağını, herhangi bir formül çoğaltma işlemine gerek duymadan Excel kendisi ayarlayacaktır.

Bir Listedeki Eksik Olan Sayıları Bulma - Excel Özellikleri:

TOPLAMA EĞER EĞERHATA DOLAYLI EYOKSA KAÇINCI SAĞDAN SATIR SATIRSAY KÜÇÜK FİLTRE
Excel Eğitimleri
Sayın ziyaretçi,

Bir Listedeki Eksik Olan Sayıları Bulma isimli dosyayı indirebilmek için, önce Kayıt olmanız ya da kayıtlı üyemiz iseniz Giriş yapmanız, daha sonra ise VIP Üyelik satın almanız gerekmektedir. VIP Üyelik ile sitemizdeki dosyaları tek tıklamayla indirebilirsiniz.

Bir Listedeki Eksik Olan Sayıları Bulma isimli dosyayı üye olmadan indirmek isterseniz, aşağıdaki butona tıklayıp, 1-TL ödemeniz yeterli olacaktır. Online olarak ödemenin alınmasına istinaden, 8 saat geçerli indirme linkine yönlendirileceksiniz.   ÜYE OLMADAN SATIN AL
1   )
Üstteki alanda, Google Reklamları yerine sizin reklamınızın yayınlanmasını ister misiniz?
Reklam vermek istiyorum

Daha önce yorum yapılmamış!

YARARLI KISAYOLLAR
Kaydet / Alternatif Shift F12
Satır Seçme Shift Space
Formül Ekle Shift F3
İşlev Ekle Penceresini Açma Shift F3
Bul Penceresini Açma Ctrl F

#BAŞV!(#REF!) Hatası

Formül ile geçersiz bir hücreye başvuru yapmaya çalıştığınızda karşılaşırsınız. Ya da formüllerin başvurduğu bir hücreyi, satırı, sütunu sildiğinizde diğer formüllü hücrede bu hata görüntülenir.

Bu hatayla karşılaştığınızda, tekrardan veri alınacak hücre ya da aralığa tekrar başvuru yapmanız gerekecektir. Daha detaylı bilgi için buradaki makalemizi inceleyebilirsiniz.
Yükleniyor...