Bir Listede Yer Alıyorsa Tik Atma

Bir Listede Yer Alıyorsa Tik Atma isimli dosya, kontrol edilen içeriğin listede ismi varsa, yanına tik işareti koymaya yarayan bir örnek içerir.

Bir Listede Yer Alıyorsa Tik Atma

Listede Varsa Tik At

Üst resimde görüneceği üzere, sağ kısımda esas alacağımız bir listemiz var. Hepimizin genelde elle yaptığı bir işlemdir bu işlem. Önümüzde yazılı isimler olur, esas aldığımız listede o isimler varsa, hemen önüne bir tik atarız. Dosyamızda aynen bu işlevi Excel üzerinden yapmaya yaramaktadır.

Oldukça basit bir yöntem olup, dosyalarınızda görsel olarak güzel görünecek kontroller oluşturmanızı sağlar. Tik işaretleri çok belli olmasa da, Koşullu Biçimlendirme ile Yeşil olarak renklendirilmiştir.

Bir Listede Yer Alıyorsa Tik Atma - Excel Özellikleri:

EĞERSAY EĞER Koşullu Biçimlendirme Ad Tanımla

Etiketler

#Bir Listede Yer Alıyorsa Tik Atma
Sayın ziyaretçi,

Bir Listede Yer Alıyorsa Tik Atma isimli dosyayı indirebilmek için, önce Kayıt olmanız ya da kayıtlı üyemiz iseniz Giriş yapmanız, daha sonra ise VIP Üyelik satın almanız gerekmektedir. VIP Üyelik ile sitemizdeki dosyaları tek tıklamayla indirebilirsiniz.

Bir Listede Yer Alıyorsa Tik Atma isimli dosyayı üye olmadan indirmek isterseniz, aşağıdaki butona tıklayıp, 1-TL ödemeniz yeterli olacaktır. Online olarak ödemenin alınmasına istinaden, 8 saat geçerli indirme linkine yönlendirileceksiniz.
  ÜYE OLMADAN SATIN AL
1   )
Üstteki alanda, Google Reklamları yerine sizin reklamınızın yayınlanmasını ister misiniz?
Reklam vermek istiyorum

Daha önce yorum yapılmamış!

Aşağıdaki resimde olduğu gib bir tablonuz olduğunu ve belirtildiği gibi sütun eklemeniz gerektiğini varsayalım.

bir seferde çoklu sütun ekleme

Excel kullanıcıları burada genelde sütunlara tek tek seçerek birden fazla seferde sütun ekleme işlemini yapmaktadır. Bunu bir tık kısaltmanın yolu ise:

Sütunları birbiri ardına seçin (seçerken Ctrl tuşunu basılı tutun, fare ile bir kerede seçim yapmayın).
Sütun başlığını sağ tıklayın ve Ekle'yi seçin - bu, seçilen sütunların her biri için araya bir sütun ekler.

bir seferde çoklu sütun ekleme
Yükleniyor...