Bir Kürenin Hacmini Hesaplama

Bir Kürenin Hacmini Hesaplama isimli dosyamızda bu ihtiyacınızın oluşması durumunda Excel üzerinden Pİ formülü ile nasıl hesaplama yapabileceğini öğretilir.

Bir Kürenin Hacmini Hesaplama

Excel'de Kürenin Hacim Hesabı

Bir kürenin hacmini hesaplamak için, üs operatörüyle (^) birlikte Pİ formülünü kullanabilirsiniz. Geometride bir küre, üç boyutlu bir uzayda belirli bir noktadan aynı uzaklıkta (r) olan noktalar kümesi olarak tanımlanır. Bir kürenin hacmini hesaplamanın formülü şöyledir:R yarıçapı temsil ettiğinde ve yunan harfi π ("pi") bir çemberin çevresinin çapına oranını temsil eder. Excel'de π, 3.14159265358979 sayısını 15 basamağa kadar veren PI işlevine sahip bir formülde temsil edilir.

Bu tür bir ihtiyacı olanlar için örnek formülümüzü dosyamızdan inceleyebilirsiniz.

Bir Kürenin Hacmini Hesaplama - Excel Özellikleri:

Shape Shapes
Excel Eğitimleri
Sayın ziyaretçi,

Bir Kürenin Hacmini Hesaplama isimli dosya, sadece sitemizden VIP Üyelik Paketi almış kullanıcıların indirebileceği niteliktedir.

Sitemize Kayıt olmanız ya da kayıtlı üyemiz iseniz Giriş yapmanız ve bir VIP Üyelik Paketi almanız ile eşsiz örneklerimizi indirme imkanına kavuşabilirsiniz.
Üstteki alanda, Google Reklamları yerine sizin reklamınızın yayınlanmasını ister misiniz?
Reklam vermek istiyorum

Daha önce yorum yapılmamış!

Excel sayfanızda yer alan 0 değerlerini gizlemek için, 0 değerlerinizin olduğu alanı seçip, sağ tıkladıktan sonra; Hücre Biçimlendir -> Sayı sekmesi -> İsteğe Uyarlanmış kısmına tıklayıp, Tür kısmına: 0;-0;;@ yazmanız yeterli olacaktır.
Yükleniyor...