Bir Kürenin Hacmini Hesaplama

Bir Kürenin Hacmini Hesaplama isimli dosyamızda bu ihtiyacınızın oluşması durumunda Excel üzerinden Pİ formülü ile nasıl hesaplama yapabileceğini öğretilir.

Bir Kürenin Hacmini Hesaplama

Excel'de Kürenin Hacim Hesabı

Bir kürenin hacmini hesaplamak için, üs operatörüyle (^) birlikte Pİ formülünü kullanabilirsiniz. Geometride bir küre, üç boyutlu bir uzayda belirli bir noktadan aynı uzaklıkta (r) olan noktalar kümesi olarak tanımlanır. Bir kürenin hacmini hesaplamanın formülü şöyledir:R yarıçapı temsil ettiğinde ve yunan harfi π ("pi") bir çemberin çevresinin çapına oranını temsil eder. Excel'de π, 3.14159265358979 sayısını 15 basamağa kadar veren PI işlevine sahip bir formülde temsil edilir.

Bu tür bir ihtiyacı olanlar için örnek formülümüzü dosyamızdan inceleyebilirsiniz.

Bir Kürenin Hacmini Hesaplama - Excel Özellikleri:

Shape Shapes
Sayın ziyaretçi,

Bir Kürenin Hacmini Hesaplama isimli dosyayı indirebilmek için, önce Kayıt olmanız ya da kayıtlı üyemiz iseniz Giriş yapmanız, daha sonra ise VIP Üyelik satın almanız gerekmektedir. VIP Üyelik ile sitemizdeki dosyaları tek tıklamayla indirebilirsiniz.

Bir Kürenin Hacmini Hesaplama isimli dosyayı üye olmadan indirmek isterseniz, aşağıdaki butona tıklayıp, 1-TL ödemeniz yeterli olacaktır. Online olarak ödemenin alınmasına istinaden, 8 saat geçerli indirme linkine yönlendirileceksiniz.   ÜYE OLMADAN SATIN AL
1   )
Üstteki alanda, Google Reklamları yerine sizin reklamınızın yayınlanmasını ister misiniz?
Reklam vermek istiyorum

Daha önce yorum yapılmamış!

Excel'de formül yazarken, klavye, fare karmaşası yaşanır. Formül yazarken tamamen fare kullanmak isterseniz, son aşamada formülü tamamlamak için klavyeden Enter tuşuna basmanız gerekecektir.

Klavyeyi hiç kullanmadan, formülünüzü bitirdikten sonra, tik işaretini basmanız, klavye kullanmanıza gerek duymamanızı sağlayacaktır.
Yükleniyor...