Benzersiz En Küçük Değeri Bulma

admin 18 Temmuz 2020 18 Temmuz 2020 VIP Dosya
Benzersiz En Küçük Değeri Bulma isimli dosyamız, bir aralıktaki değerler içinde en küçük olup benzersiz olanın nasıl bulunacağını öğretir.

image-20200718144616-1.png

Üst resimdeki gibi bir Excel sayfasında yer alan hücre aralığındaki en küçük değeri bulmak isteyebilirsiniz. Bunun için Excel'in MİN formülü işinizi görecektir. Lakin işin içine "benzersiz olanu bulmak" kısmı girdiği zaman, MİN formülü doğru sonucu vermeyecektir.

Resmimize dikkat ederseniz, en küçük değer 100'dür. Lakin 100 değerinden iki tane bulunmaktadır. Keza 200 değeri içinde aynı şeyi söylemek gerekir. Dolasıyla resmimizdeki veri aralığındaki en küçük değer 300'dür. Yani formülle ulaşmak istediğimiz sonuç 300 olacaktır.

Bunun için Excel 365 kullanıcılarının faydalandığı, yeni nesil Excel formüllerinden olan BENZERSİZ fomrülü ile işimiz çok kolay hale gelecektir. Dosyamızda ilk olarak sonuca bu formülden destek alarak ulaştık. Excel 365 versiyonuna sahip olmayan kullanıcılarımızda düşünülerek, alternatif olarak geleneksel Excel formülleri ile de aynı sonuca nasıl ulaşacağınızı dosyamızda örneklendirdik.

image-20200718145052-2.png

Faydalı olması temennisiyle.

Her gün yayınladığımız ve maksimum 1 dakikalık olan Excel Videolarımızı izlemek için Instagram hesabımızı takip etmek ister misiniz?

BURAYA tıkla ve ExcelDepo Instagram hesabımızı hemen Takip Et

Bu dosyayı indirebilmek için, önce Kayıt olmanız ya da kayıtlı üyemiz iseniz Giriş yapmanız, daha sonra ise VIP Üyelik satın almanız gerekmektedir.
Üstteki alanda, Google Reklamları yerine sizin reklamınızın yayınlanmasını ister misiniz?
Reklam vermek istiyorum
BU DOSYADA KULLANILAN EXCEL ÖZELLİKLERİ:
EĞERSAY - EĞER - MİN - Ad Tanımla - BENZERSİZ

Daha önce yorum yapılmamış!

Bir veri aralığının en üstündeki hücreye hızlıca gitmek için, Ctrl + Sol Ok tuşunu kullanmanız ya da fareyi aktif hücrenin sol çizgisine getirip (aşağıdaki görüntüdeki gibi) çift tıklamanız yeterli olacaktır.

Yükleniyor...