Benzersiz En Küçük Değeri Bulma

Benzersiz En Küçük Değeri Bulma isimli dosyamız, bir aralıktaki değerler içinde en küçük olup benzersiz olanın nasıl bulunacağını öğretir.

image-20200718144616-1.png

Üst resimdeki gibi bir Excel sayfasında yer alan hücre aralığındaki en küçük değeri bulmak isteyebilirsiniz. Bunun için Excel'in MİN formülü işinizi görecektir. Lakin işin içine "benzersiz olanu bulmak" kısmı girdiği zaman, MİN formülü doğru sonucu vermeyecektir.

Resmimize dikkat ederseniz, en küçük değer 100'dür. Lakin 100 değerinden iki tane bulunmaktadır. Keza 200 değeri içinde aynı şeyi söylemek gerekir. Dolasıyla resmimizdeki veri aralığındaki en küçük değer 300'dür. Yani formülle ulaşmak istediğimiz sonuç 300 olacaktır.

Bunun için Excel 365 kullanıcılarının faydalandığı, yeni nesil Excel formüllerinden olan BENZERSİZ fomrülü ile işimiz çok kolay hale gelecektir. Dosyamızda ilk olarak sonuca bu formülden destek alarak ulaştık. Excel 365 versiyonuna sahip olmayan kullanıcılarımızda düşünülerek, alternatif olarak geleneksel Excel formülleri ile de aynı sonuca nasıl ulaşacağınızı dosyamızda örneklendirdik.

image-20200718145052-2.png

Faydalı olması temennisiyle.
Sayın ziyaretçi,

Bu dosyayı indirebilmek için, önce Kayıt olmanız ya da kayıtlı üyemiz iseniz Giriş yapmanız, daha sonra ise VIP Üyelik satın almanız gerekmektedir.
VIP Üyelik ile sitemizdeki dosyaları tek tıklamayla indirebilirsiniz.

Dosyayı üye olmadan indirmek isterseniz, aşağıdaki butona tıklayıp, 1-TL ödemeniz yeterli olacaktır. Online olarak ödemenin alınmasına istinaden, 8 saat geçerli indirme linkine yönlendirileceksiniz.
  ÜYE OLMADAN İNDİR ( 1   )
BU DOSYADA KULLANILAN EXCEL ÖZELLİKLERİ:
#Benzersiz En Küçük Değeri Bulma
Üstteki alanda, Google Reklamları yerine sizin reklamınızın yayınlanmasını ister misiniz?
Reklam vermek istiyorum

Daha önce yorum yapılmamış!

#YOK! (#NULL?) Hatası

Formülde bazı yerlerde ya noktalı birgül yerine virgül kullanmışsınızdır. Ya da başvurulan hücrelerde başvuru bilgisi bulunamamıştır. Çoğunlukla Düşeyara, yatayara gibi formül sonuçlarında bu hata alınabiliyor.

Detaylı bilgi için buradaki makalemizi inceleyebilirsiniz.
Yükleniyor...