Belirli Metni İçermeyen İlk Satırı Bulma

Belirli Metni İçermeyen İlk Satırı Bulma isimli dosyamızda, veri aralığındaki belirlenmiş metnin dışındaki kalan ilk verinin kaçıncı satırda olduğu bulunur.

Veri Tablosu

Üstteki gibi basit bir veri tablomuz var. Dosyamızın işlevi, "Yeşil" rengi dışında kullanılmış olan renklerden herhangi birinin ilk kullanıldığı satırı bulmak. Bunun için özellikler listemizde yer alan formüller ile oluşturulmuş sonuç aşağıdaki gibi olacaktır.

Belirli Metni İçermeyen İlk Satırı Bulma

Dosyadaki kullanılan formül bir dizi formülüdür. Excel'in eski versiyonlarından bir tanesini kullanıyorsanız, formülün sonucu vermesi için Ctrl + Shift + Enter tuşlarına birlikte basmanız gerekir.

Faydalı olması temennisiyle.
Sayın ziyaretçi,

Bu dosyayı indirebilmek için, önce Kayıt olmanız ya da kayıtlı üyemiz iseniz Giriş yapmanız, daha sonra ise VIP Üyelik satın almanız gerekmektedir.
VIP Üyelik ile sitemizdeki dosyaları tek tıklamayla indirebilirsiniz.

Dosyayı üye olmadan indirmek isterseniz, aşağıdaki butona tıklayıp, 1-TL ödemeniz yeterli olacaktır. Online olarak ödemenin alınmasına istinaden, 8 saat geçerli indirme linkine yönlendirileceksiniz.
  ÜYE OLMADAN İNDİR ( 1   )
BU DOSYADA KULLANILAN EXCEL ÖZELLİKLERİ:
#Belirli Metni İçermeyen İlk Satırı Bulma
Üstteki alanda, Google Reklamları yerine sizin reklamınızın yayınlanmasını ister misiniz?
Reklam vermek istiyorum
Bir UserForm üzerinde, sadece sonundaki numarası değişen nesneleriniz varsa, bu nesneleriniz için hızlı bir şekilde silme, gizleme, gösterme gibi işlemler yapmak istiyorsanız, Control kodunu kullanabilirsiniz.

Örneğin: UserForm üzerinde 50 TextBox nesnesi var ve siz tek bir seferde bu TextBox nesnelerini gizlemek istiyorsunuz. Bunun en kısa yöntemi için aşağıdaki kodu kullanabilirsiniz.

For i = 1 To 50
Controls("TextBox" & i).Visible = False
Next int1

Faydalı olması temennisiyle
Yükleniyor...