Belirli Metni İçermeyen İlk Satırı Bulma

admin 10 Eylül 2020 VIP Dosya
Belirli Metni İçermeyen İlk Satırı Bulma isimli dosyamızda, veri aralığındaki belirlenmiş metnin dışındaki kalan ilk verinin kaçıncı satırda olduğu bulunur.

Veri Tablosu

Üstteki gibi basit bir veri tablomuz var. Dosyamızın işlevi, "Yeşil" rengi dışında kullanılmış olan renklerden herhangi birinin ilk kullanıldığı satırı bulmak. Bunun için özellikler listemizde yer alan formüller ile oluşturulmuş sonuç aşağıdaki gibi olacaktır.

Belirli Metni İçermeyen İlk Satırı Bulma

Dosyadaki kullanılan formül bir dizi formülüdür. Excel'in eski versiyonlarından bir tanesini kullanıyorsanız, formülün sonucu vermesi için Ctrl + Shift + Enter tuşlarına birlikte basmanız gerekir.

Faydalı olması temennisiyle.

Her gün yayınladığımız ve maksimum 1 dakikalık olan Excel Videolarımızı izlemek için Instagram hesabımızı takip etmek ister misiniz?

BURAYA tıkla ve ExcelDepo Instagram hesabımızı hemen Takip Et

Bu dosyayı indirebilmek için, önce Kayıt olmanız ya da kayıtlı üyemiz iseniz Giriş yapmanız, daha sonra ise VIP Üyelik satın almanız gerekmektedir.
Üstteki alanda, Google Reklamları yerine sizin reklamınızın yayınlanmasını ister misiniz?
Reklam vermek istiyorum
BU DOSYADA KULLANILAN EXCEL ÖZELLİKLERİ:
KAÇINCI - YANLIŞ

Daha önce yorum yapılmamış!

Onbinlerce satırlık Excel hücrelerinizin tamamı seçiliylen ve seçim bozulmadan verilerinizin en alt kısmına, en üst kısmına, en sağ kısmına ya da en son kısmına kolayca gitmek için, sağ ve altta bulunan kaydırma çubuklarının üzerindeyken sağ tıklamanız ve ilgili alana gitmeyi seçmeniz yeterli olacaktır.

Yükleniyor...