Aynı İsimdeki Son Dosyayı Bulma

Aynı İsimdeki Son Dosyayı Bulma isimli dosya, isimleri aynı olup, sonunda numara olan bir listedeki en son kaydın bilgisini bulmaya yarayan bir örnek içerir.

Aynı İsimdeki Son Dosyayı Bulma

Aynı Ada Sahip Son Kayıt

Dosyamız, bir soru kapsamında hazırlanmış bir örnektir. Sorunun özeti şu şekildedir:
Bir klasörde yer alan dosyalarımın isimlerini Excel'e aktarıyorum. Her dosya örneğin 2016-01 şeklinde dönem adıyla kayıtlı ama dosyalarda işlem yapıldıktan sonra, dosya adının sonuna bir numara eklenmekte. Ben 2016-01 şeklinde yazdığımda, o dosyanın en son hangi numarası kayıtlı, nasıl bulabilirim?
Sorudan yola çıkarak, verilerin Excel'e aktarılması sonucunda oluşan listeden arama yapılmış ve sonuç elde edilmiştir. Benzer türde ihtiyacı olabilecek kullanıcılarımız içinde sitemize eklemek istedik.

Aynı İsimdeki Son Dosyayı Bulma - Excel Özellikleri:

BUL ESAYIYSA ARA
İş Hayatına Yönelik Excel Formülleri Kullanımı
Sayın ziyaretçi,

Aynı İsimdeki Son Dosyayı Bulma isimli dosyayı indirebilmek için, önce Kayıt olmanız ya da kayıtlı üyemiz iseniz Giriş yapmanız, daha sonra ise VIP Üyelik satın almanız gerekmektedir. VIP Üyelik ile sitemizdeki dosyaları tek tıklamayla indirebilirsiniz.

Aynı İsimdeki Son Dosyayı Bulma isimli dosyayı üye olmadan indirmek isterseniz, aşağıdaki butona tıklayıp, 1-TL ödemeniz yeterli olacaktır. Online olarak ödemenin alınmasına istinaden, 8 saat geçerli indirme linkine yönlendirileceksiniz.   ÜYE OLMADAN SATIN AL
1   )
Üstteki alanda, Google Reklamları yerine sizin reklamınızın yayınlanmasını ister misiniz?
Reklam vermek istiyorum

Daha önce yorum yapılmamış!

Shift tuşunu kullanarak, satır ve sütunlardaki verileri oldukça hızlı bir şekilde yer değiştirebilirsiniz. Örneğin, bir satırda bulunan verileri aşağı ya da yukarı taşımak isterseniz, ilgili satırların numaralarından tamamını seçme yaptıktan sonra, shift tuşunu basılı tutmak suretiyle fare işaretini taşımak istediğiniz aralıktaki herhangi bir hücrenin hemen en alt/üst kısmına getirin.

Hızlı Taşıma

Fare oku bu şekli aldıktan sonra, istediğiniz yere ilgili satırları kolayca taşıyabilirsiniz.

Sütunlar içinde benzer işlemi sütun seçip, ilgili hücrenin sağ/sol kısmına getirip Shift tuşuna basılı tutarak mause ile sürüklemek suretiyle yapabilirsiniz.

Hızlı Taşıma
Yükleniyor...