Aynı Hücredeki Sayıları Ayrı Ayrı Toplama

Aynı Hücredeki Sayıları Ayrı Ayrı Toplama isimli bu dosya, bir aralıkta yer alan Excel hücrelerindeki sayıların ayrı ayrı olarak nasıl toplanacağını öğretir.

Excel Dosyalarımızı oluştururken en çok zorlandığımız hususlardan biri de, içerik üretmek için senaryolar hazırlamaktır. Bu gibi durumlarda ya kendimiz için oluşan ihtiyaçları örneklendirmek, ya da araştırmak suretiyle içerik bulmak gerekir.

Lakin en kıymetli olanı ise gelen sorulara dair oluşturulmuş içeriklerin örneklendirilip siteye eklenmesidir. Dosyamızın oluşmasına sebep, olanda güzel ve ilginç bir talep üzerine olan sorudur.

Soruda ihtiyaç, Süper Lig'de oynanan maçların sonuçlarının, alt alta yazılmış halde olduğu bir Excel sayfasında yer aldığı ama maçların skorlarının aynı hücrede yer aldığı için ev sahiplerinin attığı goller ile konuk takımların attığı gollerin nasıl aynı formatta kolayca toplanabileceğini yönündeydi. Resmimize baktığınızda soruyu daha iyi anlayacaksınız.

Aynı Hücredeki Sayıları Ayrı Ayrı Toplama

Çözüm ilk olarak zor gibi görünse de, özellikler listesinde çözümü gerçekleştirdiğimiz formüller ile o kadar da zor olmayacağını görmüş olacaksınız.

Muhtemelen iddia sitelerinden aktarılan verilerde analiz yapmak için talep edilen bu çözümü, benzer ihtiyacınız olması halinde dosyamızdaki formülü sizlerde kolayca kullanabilirsiniz.

Faydalı olması temennisiyle.

Aynı Hücredeki Sayıları Ayrı Ayrı Toplama - Excel Özellikleri:

BUL SOLDAN UZUNLUK SAĞDAN TOPLA
İş Hayatına Yönelik Excel Formülleri Kullanımı
Sayın ziyaretçi,

Aynı Hücredeki Sayıları Ayrı Ayrı Toplama isimli dosyayı indirebilmek için, önce Kayıt olmanız ya da kayıtlı üyemiz iseniz Giriş yapmanız, daha sonra ise VIP Üyelik satın almanız gerekmektedir. VIP Üyelik ile sitemizdeki dosyaları tek tıklamayla indirebilirsiniz.

Aynı Hücredeki Sayıları Ayrı Ayrı Toplama isimli dosyayı üye olmadan indirmek isterseniz, aşağıdaki butona tıklayıp, 1-TL ödemeniz yeterli olacaktır. Online olarak ödemenin alınmasına istinaden, 8 saat geçerli indirme linkine yönlendirileceksiniz.   ÜYE OLMADAN SATIN AL
1   )
Üstteki alanda, Google Reklamları yerine sizin reklamınızın yayınlanmasını ister misiniz?
Reklam vermek istiyorum

Daha önce yorum yapılmamış!

Excel'de bir liste oluşturduğumuz zaman, verilerin bulunduğu en sağdaki hücreye gitmenin en kolay yolu; Ctrl + › (Sağ Ok) tuşudur.

Fareyi kullanarak en sağdaki hücreye gitmek için, listenizde herhangi bir hücre seçin.

Seçmiş olduğunuz hücrenin sağ sınır çizgisine çift tıklayın.

Bu şekilde, listenin en sağına hızlı bir şekilde gitmiş olursunuz.

Tekrar en sola dönmek isterseniz, Ctrl + ‹ (Sol Ok) tuşlarına basmanız, aynı işlemi fare ile yapmak isterseniz ise, seçili hücrenin sol sınır çizgisine çift tıklamanız yeterli olacaktır.

ipucu18
Yükleniyor...