Ay Kaç Gün Çeker

Ay Kaç Gün Çeker isimli dosyada, Excel Formülleri ile ilgili AY'ın kaç gün çektiğinin nasıl bulunacağı öğretilmektedir.

Ay Kaç Gün Çeker

Ay Kaç Gün Çeker

Tablomuz üstteki gibi, burada yaptığımız ilk husus B3 hücresine 1 yazmak. Daha sonra B4 hücresine =B3+1 yazıp, B14 hücresine kadar çekiyoruz. Böylece 12 ay'a kadar numaralarımızı getirmiş olduk.

Daha sonra ise X numaranın hangi AY olduğunu bulmak için formülüzü yazdık. Bu sonuç bize her ay'ın en son gününü getirmektedir.

Son aşamadan ise GÜN formülü ile bir önceki formüle referans göstererek istediğimiz sonucu elde ettik. Burada C sütununu devreden çıkarıp, C sütununa yazdığımız formülü, GÜN formülünün içerisine ekleyerek gereksiz bir sütun kullanmanın önüne de geçebilirsiniz. Benim bu şekilde ekleme sebebim, mantığının daha kolay anlaşılması nedeniyledir.

Ay Kaç Gün Çeker - Excel Özellikleri:

TARİH GÜN AY BUGÜN YIL
Excel Eğitimleri
Sayın ziyaretçi,

Ay Kaç Gün Çeker isimli dosya, sadece sitemizden VIP Üyelik Paketi almış kullanıcıların indirebileceği niteliktedir.

Sitemize Kayıt olmanız ya da kayıtlı üyemiz iseniz Giriş yapmanız ve bir VIP Üyelik Paketi almanız ile eşsiz örneklerimizi indirme imkanına kavuşabilirsiniz.
Üstteki alanda, Google Reklamları yerine sizin reklamınızın yayınlanmasını ister misiniz?
Reklam vermek istiyorum

Daha önce yorum yapılmamış!

YARARLI KISAYOLLAR
Kaydet / Alternatif Shift F12
Satır Seçme Shift Space
Formül Ekle Shift F3
İşlev Ekle Penceresini Açma Shift F3
Bul Penceresini Açma Ctrl F

#BAŞV!(#REF!) Hatası

Formül ile geçersiz bir hücreye başvuru yapmaya çalıştığınızda karşılaşırsınız. Ya da formüllerin başvurduğu bir hücreyi, satırı, sütunu sildiğinizde diğer formüllü hücrede bu hata görüntülenir.

Bu hatayla karşılaştığınızda, tekrardan veri alınacak hücre ya da aralığa tekrar başvuru yapmanız gerekecektir. Daha detaylı bilgi için buradaki makalemizi inceleyebilirsiniz.
Yükleniyor...