Ay Kaç Gün Çeker

Ay Kaç Gün Çeker isimli dosyada, Excel Formülleri ile ilgili AY'ın kaç gün çektiğinin nasıl bulunacağı öğretilmektedir.

Ay Kaç Gün Çeker

Ay Kaç Gün Çeker

Tablomuz üstteki gibi, burada yaptığımız ilk husus B3 hücresine 1 yazmak. Daha sonra B4 hücresine =B3+1 yazıp, B14 hücresine kadar çekiyoruz. Böylece 12 ay'a kadar numaralarımızı getirmiş olduk.

Daha sonra ise X numaranın hangi AY olduğunu bulmak için formülüzü yazdık. Bu sonuç bize her ay'ın en son gününü getirmektedir.

Son aşamadan ise GÜN formülü ile bir önceki formüle referans göstererek istediğimiz sonucu elde ettik. Burada C sütununu devreden çıkarıp, C sütununa yazdığımız formülü, GÜN formülünün içerisine ekleyerek gereksiz bir sütun kullanmanın önüne de geçebilirsiniz. Benim bu şekilde ekleme sebebim, mantığının daha kolay anlaşılması nedeniyledir.

Ay Kaç Gün Çeker - Excel Özellikleri:

TARİH GÜN AY BUGÜN YIL
Bu dosyayı aşağıdaki butona tıkladıktan sonra açılacak penceredeki kutucuğa, E-Posta adresinizi yazmak suretiyle ÜCRETSİZ olarak indirebilirsiniz. Açılan penceredeki Şartlar ve Kurallar kısmını iyi okumanızı tavsiye ederiz.

Bu tür işlemler ile uğraşmak istemezseniz, sitemize Kayıt olabilir ya da kayıtlı üyemiz iseniz Giriş yapıp, VIP Üyelik Paketi alarak, tüm dosyalarımızı paket seçeneklerinin günlük indirme limitleri kapsamında kolayca ve şartsız olarak indirebilirsiniz.   ÜYE OLMADAN İNDİR  
Üstteki alanda, Google Reklamları yerine sizin reklamınızın yayınlanmasını ister misiniz?
Reklam vermek istiyorum

Daha önce yorum yapılmamış!

Klavyenizdeki F2 tuşuna basarsanız, hücrenin ya da formül çubuğunun için giriş yaparsınız.
Shift + F2 tuşlarına basarsanız, aktif hücreye açıklama eklersiniz.
Ctrl + F2 tuşlarına basarsanız, Yazdırma ekranını açarsınız.
Yükleniyor...