Asgari Geçim İndirimi Hesaplama Formülü

Asgari Geçim İndirimi Hesaplama Formülü isimli dosyamızda, bir çalışanın alması gereken AGİ rakamının nasıl hesaplandığı öğretilmektedir.

Asgari Geçim İndirimi Hesaplama Formülü

Asgari Geçim İndirimi Hesaplama Formülü

Her ne kadar internette hazır rakamlar verilse de, bazı şartlarda alınan AGİ rakamı internette verilen sabit rakamların altında kalmaktadır. O yüzden hesaplama mantığının mutlaka bilinmesi faydalı olacaktır. Ayrıca Asgari Geçim İndirimi (AGİ), maaşa konu edilebilecek bir ücret olmayıp, çalışanın ödediği verginin bir kısmının yine çalışana geri iade edilmesi demektir.

Bazı kötü niyetli işverenler AGİ'yi maaş gibi gösterip, çalışanları kandırma yolunu tercih ettiğinden dolayı, bu hususu özellikle yazmak istedik.

Dosyayı kullanırken, hesaplamaları hatalı yapılmaması için Eş Durumu kısmında Veri Doğrulama özelliği kullanılmıştır. Aynı şekilde Çocuk Sayısı kısmında da kullandığımız bu yöntem ile, 0-4 arası çocuk seçimi yapmanız ve daha fazla seçim yapamamanız sağlanmıştır. Keza AGİ hesabı yaparken maksimum 4 çocuk dikkate alınabilir.

Bu iki kritere göre AGİ hesaplamanın temel dayanağı olan AGİ Yüzdesi belirkende kolaylık ve farklılık adına Kullanıcı Tanımlı Fonksiyon kullandık.

Ve final kısmında kullanılan YUVARLA formülü ile Alınacak Agi Tutarı bulunmuştur.

İş hayatına dair sorularınız için buraya tıklayıp yazılarımız takip edebilir, varsa sorularınızı aktarabilirsiniz.

Asgari Geçim İndirimi Hesaplama Formülü - Excel Özellikleri:

Kullanıcı Tanımlı Fonksiyon

Etiketler

#Asgari Geçim İndirimi Hesaplama Formülü
Sayın ziyaretçi,

Asgari Geçim İndirimi Hesaplama Formülü isimli dosyayı indirebilmek için, önce Kayıt olmanız ya da kayıtlı üyemiz iseniz Giriş yapmanız, daha sonra ise VIP Üyelik satın almanız gerekmektedir. VIP Üyelik ile sitemizdeki dosyaları tek tıklamayla indirebilirsiniz.

Asgari Geçim İndirimi Hesaplama Formülü isimli dosyayı üye olmadan indirmek isterseniz, aşağıdaki butona tıklayıp, 1-TL ödemeniz yeterli olacaktır. Online olarak ödemenin alınmasına istinaden, 8 saat geçerli indirme linkine yönlendirileceksiniz.
  ÜYE OLMADAN SATIN AL
1   )
Üstteki alanda, Google Reklamları yerine sizin reklamınızın yayınlanmasını ister misiniz?
Reklam vermek istiyorum

Daha önce yorum yapılmamış!

Bir Excel sayfasında var olan bilgilerin özetini görebilmek için, Şerit Menü -> Gözden Geçir -> Çalışma Kitabı İstatistikleri simgesini kullanabilirsiniz.

Aşağıdaki gibi bir sonuç verecektir:

Çalışma Kitabı İstatistikleri

Bu işlem için Ctrl + Shift + G kısayolunu da kullanabilirsiniz.

Yükleniyor...