Alttaki Değerler ile Birlikte Yazdırma

Alttaki Değerler ile Birlikte Yazdırma dosyası, veri tablosunda bulunan değerleri, sıralamasına göre alt hücredeki değerler ile aynı hücrede yazdırmaktadır.

Alttaki Değerler ile Birlikte Yazdırma

Alttaki Değerleri Aynı Hücrede Yazdırma

Üstte ekran görüntüsünü göreceğiniz ve bir soru kapsamında örneklendirdiğimiz bu dosyaya, çözüm sağlamaktansa bir başlık ve kısa açıklama yazmak daha zor oldu :)

Yapılmak istenen, A sütununda yer alan değerleri altında kalacak tüm değerleri alacak şekilde yan hücresinde yazdıracak sonuca erişmekti. Burada iç içe iki döngü kullanılarak B sütununda sonuç elde edilmiştir. Özellikle kodda en son sütundaki hücre değerinin altında bir değer olmadığı için aradaki virgül kısmı da özellikle önem arz ettiği için, dosyada kullanılan küçük kod nüansına dikkat etmenizi öneririm.

Alttaki Değerler ile Birlikte Yazdırma - Excel Özellikleri:

IIf For-Next Cells IsEmpty
Excel Eğitimleri
Sayın ziyaretçi,

Alttaki Değerler ile Birlikte Yazdırma isimli dosyayı indirebilmek için, önce Kayıt olmanız ya da kayıtlı üyemiz iseniz Giriş yapmanız, daha sonra ise VIP Üyelik satın almanız gerekmektedir. VIP Üyelik ile sitemizdeki dosyaları tek tıklamayla indirebilirsiniz.

Alttaki Değerler ile Birlikte Yazdırma isimli dosyayı üye olmadan indirmek isterseniz, aşağıdaki butona tıklayıp, 1-TL ödemeniz yeterli olacaktır. Online olarak ödemenin alınmasına istinaden, 8 saat geçerli indirme linkine yönlendirileceksiniz.   ÜYE OLMADAN SATIN AL
1   )
Üstteki alanda, Google Reklamları yerine sizin reklamınızın yayınlanmasını ister misiniz?
Reklam vermek istiyorum

Daha önce yorum yapılmamış!

YARARLI KISAYOLLAR
Kaydet / Alternatif Shift F12
Satır Seçme Shift Space
Formül Ekle Shift F3
İşlev Ekle Penceresini Açma Shift F3
Bul Penceresini Açma Ctrl F

#BAŞV!(#REF!) Hatası

Formül ile geçersiz bir hücreye başvuru yapmaya çalıştığınızda karşılaşırsınız. Ya da formüllerin başvurduğu bir hücreyi, satırı, sütunu sildiğinizde diğer formüllü hücrede bu hata görüntülenir.

Bu hatayla karşılaştığınızda, tekrardan veri alınacak hücre ya da aralığa tekrar başvuru yapmanız gerekecektir. Daha detaylı bilgi için buradaki makalemizi inceleyebilirsiniz.
Yükleniyor...